چندرسانه ای

محمد پاکدامن

  قبیله گمشده

  در طول تاریخ الیگارشی یهود، نمونه‌های بسیاری را می‌توان یافت که حاکمان، دین را به‌عنوان ابزاری برای حذف رقبا و سپس مظلوم‌نمایی و عزاداری بر سر قربانیان به کار بسته‌اند. اما نمونه‌ای که کمتر موردتوجه فرهیختگان قرارگرفته، اسطوره‌ قبایل گمشده است؛ که همان استراتژی کهنه تاریخ‌سازی و تطهیر جنایات را از طریق مظلوم‌نمایی دنبال می‌کند.
  1396/3/9 13:00

  بررسی وضعیت یهودیان ایرانی در سرزمین‌های اشغالی؛

  رژیم‌صهیونیستی و تحقیر یهودیان ایرانی

  جامعه‌ اشکنازی اسرائیل تا آن‌جایی پذیرای یهودیان ایرانی بود، که مشی غربی داشته و آداب و سنن شرقی خویش را کنار بگذارند و علیه ایرانیانی که سنت‌های شرقی خود را محفوظ نگه داشتند تلخند ساخته، آن‌ها را «پارسی و بربر» می‌خواندند و صفاتی چون «خسیس بودن» را بدان‌ها نسبت می‌دادند.
  1395/7/30 00:00

  بررسی شکاف‌های درونی جامعه صهیونیستی (1)

  گتوی روس در اسرائیل

  بسیاری از مهاجران روس که به اسرائیل آمدند تبار یهودی نداشتند بلکه برای حل مشکل جمعیتی قدم به سرزمین های اشغالی گذاشتند. آنان فرهنگ خود را بسیار بالاتر از فرهنگ اسرائیلی می‌دانند.
  1395/5/21 00:00

  آشنایی با گوش امونیم های جدید؛

  چگونه اسرائیل نسل جدیدی از یهودیان افراطی را در جهان تربیت می کند؟

  از دیدگاه رهبران اسرائیل، گروه‌های یهودی سطح جهان سرمایه‌های فوق‌العاده‌ای برای اسرائیل محسوب می‌شوند. بسیاری از مؤسسات یهودی در غرب در حال تربیت تندروهای نوین گوش امونیم خارج از سرزمین‌های اشغالی و در پوشش دانشگاه‌های ایالات‌متحده‌ی آمریکا هستند.
  1395/4/15 00:00

  پیدا و پنهانِ جنبش تحریم و بایکوت رژیم صهیونیستی

  جنبش بایکوت و تحریم نه‌تنها به دنبال فلسطین یکپارچه- که دیرزمانی هدف مبارزان فلسطینی بوده است- نبوده بلکه طرح دو دولت را هم نمی‌پذیرد و به دنبال تشکیل دولت یکپارچه‌ی اسرائیلی متشکل از شهروندان صهیونیستی و فلسطینی است.
  1395/4/13 00:00
5
عضویت در خبرنامه
سایت هادیان