چندرسانه ای

امیر محمد اسماعیلی

  یادداشت اختصاصی «کاترین شیکدام»، متخصص حقوق‌بشر

  سازمان‌ملل‌متحد؛ تجلی امپریالیسم مدرن

  در جهان کنونی نمی‌توان سازمان ملل متحد را نهادی ساعی و مستقل برای صلح به‌حساب آورد؛ چراکه این سازمان تجلی امپریالیسم و مداخله نظامی است و نام آن، به واژه‌ی زیبایی برای جنایت و تبعیض تبدیل شده است.
  1395/9/15 00:00

  یادداشت اختصاصی پروفسور جیمز گلوین:

  سیاست‌خارجی ترامپ در خاورمیانه چه خواهد بود؟

  سیاست‌خارجی ترامپ در خاورمیانه چگونه خواهد بود؟ پاسخ به این سؤال، به‌ آسانی سیاست‌خارجی پیش‌بینی‌شده در زمان دولت هیلاری کلینتون نیست؛ چراکه کلینتون نه‌تنها دنباله‌ای از مقالات و نوشته‌های طولانی و مجموعه گسترده‌ای از سیاست‌های ازپیش تعیین‌شده در اختیار ما گذاشته‌ بود، بلکه سابقه حضور فعال در عرصه سیاست‌گذاری و حضور به‌عنوان وزیر امورخارجه در پرونده داشت.
  1395/8/27 00:00

  مناظره دوم؛ چهره بی نقاب آرمان شهر عقاب‌ها

  سخنان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری ایالات‌متحده با نشان دادن واقعیت‌های دیگری از جامعه آمریکایی، باعث شد تا مردم این کشور و جهان بیش‌ازپیش با چهره‌ی واقعی ایالات‌متحده در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آشنا شوند.
  1395/8/25 00:00

  یادداشت اختصاصی «محمدشریف الجیوشی» نویسنده و تحلیل‌گر غرب آسیا؛

  پایان هژمونی آمریکا در باتلاق سوریه

  الجیوشی معتقد است که نتیجه جنگ سوریه، قادر است جهان را از نظام تک‌قطبی به نظامی در دو سطح جهانی و منطقه‌ای تغییر دهد. به‌عبارتی، جهان دیگر با اراده واشنگتن به حرکت درنمی‌آید و می‌توانیم پایان دوران پروژه‌های امپریالیستی آمریکا را اعلام کنیم.
  1395/8/20 00:00

  مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ نمایش چهره بی‌نقاب آمریکا

  سخنان دو نامزد دموکرات و جمهوری‌خواه در مناظره نخست انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده تنها بخشی از چهره واقعی و بدون نقاب این کشور را برای جهانیان نمایان کرد؛ جایی که رئیس‌جمهور بعدی ایالات‌متحده بی‌پرده از حقایق و واقعیت‌های جامعه آمریکایی سخن گفت.
  1395/8/16 00:00

  در گفت‌و‌گوی اختصاصی هادی با دکتر جاناتان کریستول مطرح شد؛

  سیاست خارجی آمریکا پس از انتخابات

  عضو ارشد مرکز تعهد مدنی کالج بارد معتقد است سیاست‌های دولت هیلاری کلینتون به‌گونه‌ای خواهد بود که برای عربستان سعودی و اسرائیل این اطمینان را به وجود بیاورد که ایالات‌متحده آن‌ها را رها نمی‌کند؛ چراکه این دو کشور بیشتر به دنبال حمایت سیاسی آمریکا هستند.
  1395/8/12 00:00

  یادداشت اختصاصی دکتر خیام الزعبی روزنامه‌نگار و کارشناس سیاسی:

  بحرانی برای تغییر قطب نمای اسلام

  ایالات‌متحده آمریکا با دامن زدن به بحران سوریه به دنبال تغییر جهت قطب‌نمای عربی-اسلامی از آزادسازی فلسطین به‌سوی یک جنگ داخلی در سوریه است. درنتیجه، درگیری خاورمیانه به‌جای عملیات آزادسازی قدس شریف به حمایت و استقامت در سوریه خلاصه می‌شود.
  1395/8/7 00:00

  یادداشت اختصاصی "ادوارد کوریگان" متخصص حقوق شهروندی و مهاجرت:

  حباب سفید آمریکایی

  سیاست‌مداران آمریکایی با به‌کارگیری استراتژی سرکوب رأی، روند رأی‌گیری در ایالات‌متحده را دست‌خوش تغییراتی می‌کنند تا از این طریق، سلطۀ سیاسی و اقتصادی سفیدپوستان را بر جامعۀ سیاه‌پوست آمریکا تداوم بخشند.
  1395/8/2 14:52

  مناظره پایانی؛ تجلی "دموکراسی آلوده" آمریکایی

  مناظره نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، در حالی در دانشگاه نوادا برگزار شد که دو نامزد به سؤالات مهمی حول محورهای سیاست خارجی، روسیه و ویکی‌لیکس، پذیرش نتایج انتخابات، سقط‌جنین، مهاجران، قانون حمل سلاح، بنیاد کلینتون و رسوایی‌های اخلاقی پاسخ گفتند.
  1395/7/30 00:00

  هژمونی مالی؛ ابزاری برای نفوذ آمریکا

  با کلید خوردن پروژۀ آمریکا برای تبدیل به هژمونی هم‌زمان با پایان جنگ جهانی دوم، دولت ایالات متحده سطوح مختلف این تغییر را بررسی کرد و آن­ها را مورد استفاده قرار داد. در این میان، هژمونی پولی برای نفوذ در کشورها بیشتر مورد استقبال سیاستمداران و استراتژیست­‌های آمریکایی قرار گرفت؛ چرا که با هژمونی پولی خود می‌توانستند استقلال کشورها را از میان ببرند و زمینۀ حداکثری نفوذ خود را فراهم کنند.
  1395/7/25 00:00
16
عضویت در خبرنامه
سایت هادیان