چندرسانه ای

ابوالفضل بابایی

  دیپلماسی ورزشی؛ ابزاری برای نفوذ آمریکا در جوامع

  دیپلماسی عمومی نوعی از دیپلماسی فرهنگی است که هدف آن ایجاد درک متقابل، تبادل ایده‌ها، اطلاعات و دیگر جنبه‌های فرهنگی در میان ملت‌ها و مردمان است. دیپلماسی ورزش یکی از انواع این نوع دیپلماسی است. در دیپلماسی عمومی، ورزش به‌طور گسترده‌ای و به‌عنوان یک روش برای شروع روابط دیپلماتیک برای کشورهایی که در شرایط خوبی نیستند استفاده می‌شود.
  1397/11/25 00:00

  داعشِ 70 ساله؛ بررسی جنایت‌های سران صهیونیست ضد مسلمانان

  شاید در این سال‌ها با دیدن تصاویر جنایت‌هایی که توسط گروه‌های تروریستی همچون داعش صورت می‌گیرد، این جنایت‌ها را در طول تاریخ بی‌سابقه تصور کنیم. اما جالب است بدانید که جنایت‌هایی به مراتب بدتر از این در چند دهه قبل توسط صهیونیست‌هایی انجام گرفته است که غالب آن‌ها بعد از این جنایت‌ها به مراتب عالی سیاسی و نظامی رژیم اسرائیل نائل شده‌اند و بعضاً جایزه «صلح نوبل» را نیز از آن خود کرده‌اند.
  1396/6/8 13:03

  «خود» کُشیِ صهیونیسم؛ بازخوانى ترور انگلیسى ها و امریکایى ها توسط تروریست هاى اسرائیلى

  صهیونیسم در طول تاریخ خود برای کسب و تثبیت قدرت خود از هیچ ابزاری دریغ نکرده است؛ ترور، یکی از ابزارهای مهم آن‌ها در این راستاست که دوستان و دشمنان صهیونیست از چشیدن طعم آن بی‌نصیب نمانده‌اند. رژیم صهیونیستی نیز به عنوان بخشی از این جریان، برای ایجاد و تثبیت دولت صهیونیستی در زمان‌های مختلف از ابزار ترور برای برداشتن موانع پیش روی خود استفاده کرده است.
  1396/5/3 13:10

  همکاری دانشکاه مالزی با طرح آمریکایی «رهبر جوان»

  این طرحدر سال 2013 و بعد از سخنرانی اوباما در اجلاس آسه آن آغاز شد. جنوب شرق آسیا یکی از مناطق کلیدی در سیاست خارجی آمریکا و بخشی از طرح توازن مجدد آمریکا با آسیا و اقیانوسیه است. در سال 2015 تعداد 300 نفر از جوانان این منطقه به آمریکا سفرکرده و در دوره‌های آموزشی این پروژه شرکت کردند. برای این برنامه در سال 2015 مبلغ 5 میلیون دلار هزینه شده است. حدود 35000 نفر در سایتی که برای این طرح طراحی‌شده است عضویت دارند.
  1395/5/2 00:00

  پروژه رهبران جوان؛ طرحی برای تغییر نسل آینده رهبران

  امروز بسیاری از کشورها در حال استعمار هستند بدون آن‌که بدانند و بخواهند. دیپلماسی عمومی، افکار عمومی کشورها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و مشروعیتی کاذب را برای کشور استعمارگر که در لباس مشروعیت و مصلحانه به تن کرده است، فراهم می‌کند.
  1395/4/19 00:00

  نگاهی به اقدامات آمریکا برای ترویج زبان انگلیسی در دنیا

  استعمار نوین در سایه آموزش زبان انگلیسی

  کمیسیون مشورتی دیپلماسی عمومی آمریکا گروهی است که در سال 1948 تأسیس شد و شامل اعضای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات‌های آمریکا بوده و اعضای آن توسط رئیس‌جمهور آمریکا تعیین می‌شوند.این کمیسون برای ترویج زبان انگلیسی در جهان در سال 2015 بودجه 24 میلیون دلاری اختصاص داده است.
  1395/2/29 15:59
6
عضویت در خبرنامه
سایت هادیان