چندرسانه ای

مطالب مرتبط با واژه 'نفوذ'

  نگاهی به تاریخچه‌ی نفوذ در آینه‌ی روشنفکران فراماسون مآب

  بهره‌گیری از ابزار نفوذ برای جلب منافع فردی و گروهی، پیشینه‌ای به درازای تاریخ دارد و در هر برهه از زمان بنابر اقتضائات آن عصر در جلوه‌ای گوناگون خودنمایی کرده است.  اگرچه چگونگی و شکل این شیوه‌ها و ابزارها در گذر زمان تغییر کرده و متکامل شده ولی عواملی از قبیل جاه‌طلبی، برتری خواهی، مال دوستی و مقام‌پرستی که  از نفس آدمی سرچشمه می‌گیرد و بستر شکل‌گیری نفوذ را فراهم می‌کند، پیوسته ثابت بوده است.
  1395/8/4 00:00

  هژمونی مالی؛ ابزاری برای نفوذ آمریکا

  با کلید خوردن پروژۀ آمریکا برای تبدیل به هژمونی هم‌زمان با پایان جنگ جهانی دوم، دولت ایالات متحده سطوح مختلف این تغییر را بررسی کرد و آن­ها را مورد استفاده قرار داد. در این میان، هژمونی پولی برای نفوذ در کشورها بیشتر مورد استقبال سیاستمداران و استراتژیست­‌های آمریکایی قرار گرفت؛ چرا که با هژمونی پولی خود می‌توانستند استقلال کشورها را از میان ببرند و زمینۀ حداکثری نفوذ خود را فراهم کنند.
  1395/7/25 00:00

  لابی‌گری و افسانه دموکراسی آمریکایی

  لابی و لابی‌گری در ایالات‌متحده هم امری نهادینه است و هم تبدیل به نهاد‌های قانونی شده‌است که سیاست و به‌خصوص انتخابات را در این کشور به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.
  1395/6/15 00:00

  بورس‌های تحصیلی؛ ابزاری برای نفوذ و جذب نخبگان

  ایالات متحده آمریکا تمایل دارد بیشتر بودجه برنامه‌های فرهنگی خود را در زمینه هدایت نخبگان جوامع مختلف به سمت ارزش‌های آمریکایی صرف کند که اگر نخبگان ملت‌های مختلف در ارزش‌های آمریکایی پرورش یافتند، خود مبلّغی خواهند شد برای آن ارزش‌ها و نهادسازی لازم را برای عملی شدن سیاست‌های ایالات متحده انجام خواهند داد.
  1395/5/19 00:00

  فولبرایت؛ شبکه نخبگان حامی آمریکا در جهان

  دولت آمریکا در جهت تقویت قدرت نرم و افزایش نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود اقدام به طرح‌ریزی برنامه‌های ویژه‌ای کرده است. این برنامه‌ها که بر اساس دیپلماسی عمومی ایالات‌متحده تعریف می‌شود، شامل برنامه‌هایی است که با عدم دخالت مستقیم و صرف هزینه کم، بیشترین منفعت را به ارمغان می‌آورد.
  1395/5/1 00:00

  پروژه رهبران جوان؛ طرحی برای تغییر نسل آینده رهبران

  امروز بسیاری از کشورها در حال استعمار هستند بدون آن‌که بدانند و بخواهند. دیپلماسی عمومی، افکار عمومی کشورها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و مشروعیتی کاذب را برای کشور استعمارگر که در لباس مشروعیت و مصلحانه به تن کرده است، فراهم می‌کند.
  1395/4/19 00:00

  دیپلماسی ورزشی؛ ابزاری برای نفوذ آمریکا در جوامع

  دیپلماسی عمومی نوعی از دیپلماسی فرهنگی است که هدف آن ایجاد درک متقابل، تبادل ایده‌ها، اطلاعات و دیگر جنبه‌های فرهنگی در میان ملت‌ها و مردمان است. دیپلماسی ورزش یکی از انواع این نوع دیپلماسی است. در دیپلماسی عمومی، ورزش به‌طور گسترده‌ای و به‌عنوان یک روش برای شروع روابط دیپلماتیک برای کشورهایی که در شرایط خوبی نیستند استفاده می‌شود.
  1395/3/18 00:00

  نگاهی به اقدامات آمریکا برای ترویج زبان انگلیسی در دنیا

  استعمار نوین در سایه آموزش زبان انگلیسی

  کمیسیون مشورتی دیپلماسی عمومی آمریکا گروهی است که در سال 1948 تأسیس شد و شامل اعضای هر دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات‌های آمریکا بوده و اعضای آن توسط رئیس‌جمهور آمریکا تعیین می‌شوند.این کمیسون برای ترویج زبان انگلیسی در جهان در سال 2015 بودجه 24 میلیون دلاری اختصاص داده است.
  1395/2/29 15:59

  الفبای نفوذ!

  زبان به عنوان مهمترین عنصر ارتباطی همیشه شمشیری دو لبه در فرآیندهای اقناعی و اثرگذاری محسوب می‌شود.
  1394/11/26 00:00

  بررسی طرح IVLP از پروژه های دیپلماسی عمومی آمریکا

  نفوذ در رهبران، تغییر در جوامع

  یکی از پروژه های ذیل دیپلماسی عمومی آمریکا طرح IVLP است که به منظور شناسایی رهبران خارجی کنونی و افراد سرشناس و در حال ظهور درزمینهٔ های مختلف در نقاط مختلف دنیا و تأثیرگذاری بر این افراد ایجاد شده است.
  1394/11/26 00:00
10
عضویت در خبرنامه
سایت هادی