چندرسانه ای

مطالب برتر

  اسرائیل، وامدار همیشگی روچیلدها

  نقش بارون ادموند روچیلد در ایجاد اسرائیل به حدی بود که بن گوریون درباره وی چنین می‌گوید: «در تاریخ ۲۰۰۰ ساله ملت یهود، کسی را نمی‌توان یافت که مرد رویاها باشد؛ مردی که سکونت‌گاه‌های یهودی را همچون خانه‌ای برای نسلمان بازسازی کند؛ آن مرد بارون ادموند دِ روچیلد [Baron Edmond James de Rothschild] است. اما ارتباط خاندان روچیلد با مرگ ادموند قطع نشد بلکه اعقاب وی این راه را ادامه دادند؛ خاندان روچیلد در دهه ۱۹۵۰ به کیساریا –پایتخت امپراطوری روم در فلسطین- نقل‌مکان کرده و بارون ادموند روچیلد [نوه ادموند مشهور] در آنجا بنیاد کیساریا را تأسیس و دولت را به سرمایه‌گذاری در آن دعوت کرد.
  1396/3/3 13:11

  ابر سربازان آینده؛ آخرین نسل از سلاح‌های زیستی

  بشر از ابتدای تاریخ، همیشه در جست‌وجوی راهی بوده تا به مدد آن از محدودیت‌های کالبد مادی‌اش عبور کرده و به قدرتی فرا انسانی دست یابد.
  1395/9/19 00:00

  بازی با احتمالات؛ بازی با سلامت مردم

  محصولات تراریخته؛ نابودگر نسل‌های آینده

  سلامت محصولات تراریخته ((GMO(Genetic Modified Organism) به‌عنوان یکی از مسائلی است که در ماه‌های گذشته و پس از مطرح شدن در رسانه‌های جهان، به یکی از دغدغه‌های منتقدین این آثار در کشور تبدیل شد. برخی از منتقدین تراریخته، یکی از انتقادات وارد به این محصولات را نامشخص بودن وضعیت سلامت این محصولات می‌دانند.
  1395/9/7 00:00

  ریزگردها؛ سلاحی سرد برای قتل عام و جمعیت زدایی

  علیرغم خطراتی که پدیده ریزگردها برای سلامتی انسان دارند اما خطرناک بودن آنها تنها به اثرات انسانی و زیست محیطی خرد خلاصه نمی شود و آن گونه که شواهد نشان می دهد ریزگردها می توانند به عنوان یک سلاح سرد برای قتل عام مردم جهان به شمار آیند.
  1395/10/12 16:41

  لوس آلاموس؛قرارگاه جنایات علمی

  آزمایشگاه لوس آلاموس به عنوان مهد زایش همان بمب های اتمی ویرانگر هیروشیما و ناکازاکی، قرارگاهی برای این جنایات علمی بوده است و هم اکنون نیز با صرف بودجه های کلان به مسیر خود ادامه می دهد.
  1395/8/7 00:00

  چرچیل؛ هولوکاست درسدن

  بمباران دِرسدِن به حملات استراتژیک صورت گرفته به پایتخت ایالت ساکسونی واقع در آلمان گفته میشود. در این حملات 1300 بمب افکن نیروی هوایی آمریکا،بیش از 3900 تن بمب بر روی شهروندان شهر درسدن رها کردند.
  1395/6/27 00:00

  مستند/بلک واتر؛ شرکت آدم کشی و ترور

  شرکت « بلک واتر آمریکا » که در سال 1997 تاسیس شده بود در حدود 195 عملیات تروریستی در عراق انجام داده و بیش از صدها نفر از مردم غیر نظامی عراق را به خاک و خون کشیده است.
  1395/5/5 00:00

  مستند/ آمریکا در منجلاب خلیج خوک‌ها

  پس از افتضاح عملیات خلیج خوکها، جان اف کندی سازمان سیا را نهادی بی لیاقت دانست که باید به هزار تکه شده و در باد آن را پخش کرد. 24 آوریل 1961 کندی مسئولیت شکست حمله به خلیج خوکها را که طرح آن در زمان او به اجرا در آمده بود پذیرفت و از آن زمان بود که روابط آمریکا با کوبا تیره تر و دولت کوبا هم به کشورهای سوسیالیستی نزدیکتر شد.
  1395/5/5 00:00

  مستند/کودکان؛ قربانیان تصمیمات سازمان ملل

  گذر زمان ناکار آمدی سازمان ملل را بیشتر نمایان میکند به طوری که اکنون با گذشت بیش از یکسال از تجاوزات ائتلاف سعودی در یمن و قربانی شدن هزار کودک بی دفاع، روز پنجشنبه 13 خردادماه سال 1395 دبیرکل سازمان ملل تصمیم گرفت ائتلاف متجاوز سعودی را به علت کشتار بی رحمانه کودکان در یمن در فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان قرار داد. تصمیمی که چهار روز بیشتر دوام نیاورد..
  1395/4/22 00:00

  مستند/بررسی سند NSSM200؛ هولوکاست خاموش مردم آفریقا

  در سند NSSM200 آمده است در صورتی که جمعیت کشورهای در حال توسعه دارای منابع غنی با ضریب رشد فعلی افزایش یابد دلیلی برای بالا رفتن شدید انتظارات عمومی در میان مردم در مورد آموزش، اشتغال، بهداشت و مسکن خواهد شد. پس باید از انحنای رشد جمعیت کاست، تا در نتیجه ی بالا رفتن انتظارات مردم در این کشورها منافع آمریکا تحت شعاع قرار نگیرد.
  1395/4/13 00:00
33
عضویت در خبرنامه
سایت هادی