چندرسانه ای

مطالب مرتبط با واژه 'بیوتروریسم'

  خطری که در آب لوله‌کشی پنهان شده است

  شاید درحالی‌که تشنگی‌تان را با یک لیوان آب شیر برطرف می‌کنید، از صبح‌تان با یک دوش آب گرم لذت می‌برید و یا در استخر شنا می‌کنید، متوجه نباشید که با این کارهای روزانه، خود را در معرض هزاران بیماری خطرناک قرار می‌دهید. اثرات زیان‌بار نوشیدن و استحمام کردن طولانی‌مدت در آب کلردار، خاموش و بی‌صدا، اما مرگ‌بار است.  این در حالی است که ماده‌ شیمیایی کلر، قرار بود انسان‌ها را از بیماری‌ در امان نگه دارد؛ نه این‌که خود عامل بیماری باشد.
  1395/9/22 00:00

  ویتامین‌های بی‌خاصیت

  برخلاف ویتامین‌های طبیعی، همیشه برای بدن قابل‌جذب نیستند و استفاده از این‌ها در بسیاری از موارد موجب عدم‌شناسایی آن‌ها در بدن و در نتیجه دفع یا انباشته شدن آن‌ها در اندام‌های حساسی نظیر کبد، پوست، کلیه و بافت چربی مغز می‌‌شود و عوارض خطرناکی را نظیر مسمومیت‌های پوستی، عوارض عصبی و ایجاد سنگ‌کلیه به دنبال خواهد داشت.
  1395/9/7 00:00

  به بهانه‌ِی سلامتی؛ به بهای مرگ

  تولید واکسن در سال‌های اخیر، تبدیل به صنعتی پرسود و حیاتی شده است. صنعتی که به بهانه‌ی سلامتی مردم، شرکت‌های ثروتمند دارویی، بسیاری از کشورهای دیگر را به خود وابسته کرده‌اند و آن را دست‌آویزی برای پیش‌برد اهداف استعماری در کشور‌‌های جهان سوم قرار داده‌اند.
  1395/9/3 12:06

  حرکت به سمت طراحی سلاح‌های نامرئی برای کشتارهای فراگیر و هدفمند

  پروژه ژنوم انسانی و جنگ افزارهای خطرناک نوین

  هرچند در دوره کنونی جنگ با استفاده از هواپیما، موشک و بمب ادامه دارد اما به سبب هزینه‌های بالای استفاده از تجهیزات نظامی و تلفات نیروهای خودی، کشورهای پیشرفته به‌دنبال استفاده از جنگ‌افزارهای نوین، با هزینه کمتر و تاثیرگذاری بیشتر و بلند‌مدت‌تر رفته‌اند. این جنگ‌افزارها که به عنوان جنگ‌افزارهای بیولوژیک یا بیوتروریسم شناخته می‌شوند، انقلابی در جنگ‌های آینده ایجاد کرده‌اند.
  1395/9/3 00:00

  واکسن؛ ابزار کنترلِ جمعیت در دستان بیل گیتس

  با وجود کارایی واکسن در جلوگیری از ابتلای به بسیاری از بیماری های مسری، بیل گیتس از این دانش مفید، سوء‌استفاده کرده و آن را در راستای کاهش جمعیت و برآوردن خواسته‌های ضدبشری نظام سلطه به کار گرفته و در عمل آن را به ابزاری برای کنترل جمعیت تبدیل کرده است.
  1395/8/15 16:42

  به نام نوزادان به کام ابرشرکت‌ها

  شرکت‌های تولید کننده شیر خشک برای ترویج محصولات خود روش‌های متفاوتی از استخدام "پرستاران شیر" تا توزیع رایگان آن در پی‌گرفتند که تا حدودی نیز موفق بودند و توانستند به بهای در خطر افتادن سلامتی نوزادان، سود هنگفتی کسب کنند.
  1395/8/15 16:05

  مستند بیوتروریسم دارویی آمریکا

  داروهای ناشناخته ای که با بهای کم و تبلیغات وسیع ماهواره ای در اختیار مردم کشور های غیر صنعتی قرا می گیرند، غذاهای دستکاری شده ژنتیکی که طبیعت را به خطر می اندازند، داروهای جدید و ناشناخته کارخانه های بزرگ داروسازی که به بیماران از همه جا بی خبر داده می شود، همه و همه یک شبکه به هم پیوسته بزرگ بیوتروریستی هولناک را در دنیای آخرالزمانی امروز تشکیل می دهد.
  1395/8/7 00:00

  بررسی ابعاد جنگ بیولوژیک؛

  جنگی که روزانه جان هزاران نفر را می‌گیرد

  امروزه هر انسانی در زندگی روزمره خود با انواع و اقسام باکتری‌ها، ویروس‌ها و بیماری‌هایی رو به رو می‌شود که هر کدام از این موارد می‌تواند سلاحی بیولوژیک در دست تولیدکنندگان آن باشند و این در حالی است که اسناد و شواهد نشان می‌دهد بسیاری از این موارد در آزمایشگاه‌ها و با اهداف نظامی ساخته شده‌اند.
  1395/7/29 00:00

  سوکرالوز؛ سمّی شیرین

  از نظر شیمیایی، سوکرالوز بیش‌تر مشابه سم ددت [DDT: dichloro diphenyl trichloro ethane] است، تا قند طبیعی سوکروز که از آن تهیه می­‌شود و تحقیقات علمی نشان از عوارض منفی فراوان استفاده از این ماده شیمیایی دارد.
  1395/7/18 00:00

  آسپارتام؛ ​شیرین اما تلخ‌تر از زهر

  بسیاری از مردم در جستجوی لاغر شدن بدون دردسر هستند. همه‌چیز بخورند اما لاغر شوند. به‌همین دلیل، خوراکی‌‌هایی  که کلماتی تأثیرگذار از قبیل بدون شکر و قند رژیمی بر روی آن‌‌ها نوشته شده‌‌ است، در بازار به‌فراوانی دیده می‌‌شوند. همه‌ نوشیدنی‌‌هایی که با عناوینNo Sugar  و یا Sugar Free به‌عنوان نوشیدنی‌های بدون شکر شناخته می‌شوند دارای شیرین‌‌کننده‌‌های مصنوعی هستند که به‌صورت آزمایشگاهی تولید می‌‌شوند و بررسی های علمی حاکی از تأثیرات مخرب این مواد بر روی بدن است.
  1395/7/1 00:00
16
عضویت در خبرنامه
سایت هادی