چندرسانه ای

مطالب مرتبط با واژه 'بهائیت'

  معرفی بهائیان فعال فرهنگی در دوران پهلوی؛

  فرهنگ دوران پهلوی در قبضه بهائیان

  بهائیت از زمان حکومت قاجار در عرصه‌های فرهنگی در کشور ایران فعال بود و تلاش می‌کرد تا فرهنگ اسلامی را نابود و فرهنگ خاص خود را که در تضاد و تناقض با اسلام بود جایگزین آن کند.در گزارش زیر به چگونگی نفوذ فرهنگی بهائیت در زمان پهلوی می پردازیم.
  1395/3/4 00:00

  بررسی زمینه‌های پیدایش بابیت و بهائیت؛

  آشنایی با فرقه‌ای که با قتل‌عام قصد تسخیر ایران را داشت

  بعد از پیدایش بابیت، سران این فرقه برای تسلط بر ایران دستور برخورد تند و خشونت آمیز با مخالفان (مسلمانان) را صادر کردند که این‌گونه تعالیم سبب آشوب و اعمال خشونت‌بار بابیان نظیر شکنجه و حتی سوزاندن مخالفان در برخی از شهرهای ایران شد.
  1395/3/4 00:00

  بررسی اشتراکات فکری بهائیان و آمریکایی‌ها؛

  روح آمریکایی در کالبد بهائی‌گری

  اندیشه محور مرزبندی انسان‌ها از ابتدای تاریخ تا به امروز بوده و پیوسته موجب شکل‌گیری قرابت‌ها و ستیز‌ها شده است. فرقه بهائیت نیز اگرچه در فضای جامعه شیعی ایران متولد شد اما از حیث ماهیت کمتر با این محیط تطابق داشت. در ادامه به بررسی اساسی‌ترین شباهت‌های فکری بهائیان و آمریکایی‌ها خواهیم پرداخت
  1395/3/1 00:00

  با بهائیان موسس شبکه بی‌بی‌سی در ایران آشنا شوید؛

  واکاوی دلایل حمایت شبکه بی‌بی‌سی از بهائیان

  بررسی و مطالعه تاریخ معاصر ایران و کنکاش در چرایی وقوع بسیاری از تحولات در داخل کشور به وضوح دست عوامل خارجی را نمایان می‌کند و این مسئله‌ای است که به تصدیق بسیاری از محققان و تاریخ نگاران بی غرض رسیده است. فرقه بهائیت، یکی از صدها نمونه‌ای است که تاریخ بیانگر عملکرد آن در راستای منافع بیگانگان است. پیوند بهاییت با دولت انگلستان و نوع عملکرد آن در راستای منافع این دولت بارها توسط تاریخ‌نگاران و محققان اشاره‌شده است.
  1395/2/28 00:00

  مروری بر اصلی ترین ترفندهای بهائیان در جنگ روانی

  ابعاد جنگ روانی بابیان و بهائیان در ایران

  یکی از شیوه‌های تأثیرگذاری برمخاطب ، جنگ روانی است که به حالت سنتی استفاده می شود و همچنین استعمارگران به‌عنوان ابزاری برای سلطه بر ملت ها استفاده می‌کرده‌اند.جنگ روانی در کنار نیروی نظامی دوپایه اساسی سلطه استعماری اروپائیان را در سده‌های گذشته فراهم آورد.بابیان و بهائیان از جمله فرقه هایی هستند که وظیفه به راه انداختن جنگ های روانی مذهبی را که در جهت منافع استعمارگران است را دنبال کنند.
  1395/2/28 00:00

  بررسی ابعاد مختلف همکاری بهائیان با سرویس جاسوسی بریتانیا؛

  بهائیان؛ یاران راستین اینتلیجنس سرویس در ایران

  شکل گیری و رشد فرقه بهائیت از ابتدای تأسیس تا امروز مرهون حمایت های بریتانیا و دستگاه جاسوسی این کشور است و به همین دلیل مؤثرترین جاسوسان انگلیسی در ایران معمولاً جزو پیروان فرقه بهائیت بودند.
  1395/2/28 00:00

  بهائیان قاتل در ایران چه کردند؟

  بهائیان همواره در عرصه های حقوق بشری یکی از سوژه های تبلیغاتی دنیای غرب علیه ایران بوده اند گویا این جماعت، مظلومان و ساکتان تاریخ بوده و در حق انها ظلمی بزرگ رقم خورده است اما آنچه کمتر مورد بررسی و توجه قرار گرفته اعمال شنیع این فرقه در قالب ترور، آدمکشی، قتل و کشتار بوده است .
  1391/11/29 00:00
7
عضویت در خبرنامه
سایت هادی