چندرسانه ای

مطالعات موردی

  یادداشت اختصاصی پروفسور جیمز گلوین:

  چه چیز موجب جنگ سرد سعودی-قطری شد؟

  به منظور درک تحولات اخیر منطقه و بالا گرفتن تنش‌ها میان دو پادشاهی عربستان سعودی و قطر لازم است تا ریشه‌های این خصومت را در تاریخ روابط دو کشور بررسی کرد. دو کشوری که با وجود ایدئولوژی مشترک وهابی، اکنون در مقابل یکدیگر ایستاده‌اند و امکان افزایش فشارها بر پادشاهی کوچک وجود دارد.
  1396/4/4 16:47

  جهان فشن؛ صنعتی استثماری برای استحمار دیگران

  با کمال تاسف باید بیان داشت صنعت فشن به دلیل جذابیت وافری که در حوزه بصری و حسی دارد موجب شده است تا ابعاد پنهان این صنعت پر سود و خشن در پس پرده غفلت باقی بماند. به بیانی مستحکم‌تر می‌توان مدعی شد سرمایه‌داران جهانی، خواهان دیده نشدن عقبه صنعت فشن نزد جهانیان هستند و با رسانه‌های پرقدرت خود سعی در اغوا کردن انسان‌ها دارند تا از این طریق بتوانند علاوه بر افزودن به سرمایه‌‌های خود، بشریت را به سمت و سوی زندگی مصرف گرا سوق داده تا بتوانند با سرگرم کردن مردم توسط انواع شارلاتان بازی‌ها مقاصد خود را به بهترین شکل ممکن به ثمر برسانند.
  1395/12/10 10:54

  حشرات؛ موجوداتی با قابلیت یک سلاح مخرب

  جنگ حشرات نوعی از جنگ‌های بیولوژیکی است که از حشرات برای حمله به دشمن استفاده می‌کنند؛ اولین بار حشرات از سوی ژاپن به‌عنوان سلاح در نبرد با چندین کشور دیگر در طول جنگ جهانی دوم استفاده شدند که البته به‌جز ژاپن، چند کشور دیگر نیز به سبب توسعه و استفاده از سلاح‌های حشره‌ای متهم شده‌اند.
  1395/11/10 11:55

  مکمل‌های ورزشی؛ رویای پوچ

  مکمل‌های ورزشی از مکمل‌های رژیمی به‌شمار می‌آیند. برخلاف تصور همه، طبق قوانین ‌FDA، این محصولات نیازی به اخذ گواهی کنترل کیفیت پیش از عرضه در بازار را ندارند. باوجود خلاء قانونی در این زمینه، تولید‌کنندگان این مکمل‌ها راه‌های دور زدن قوانین را خوب می‌دانند.
  1395/9/26 00:00

  مرگ خاموش

  نقشه جدید بنیادهای صهیونیستی- آمریکایی برای مسافران

  ترور بیولوژیک(Biological Terror)، روش باسابقه‌ای در ترور افراد مهم و تاثیرگذار در کشورهای مختلف است که کشورهایی همچون آمریکا، انگلستان و رژیم صهیونیستی علیه دشمنان خود به‌کار می‌برند تا با حذف فیزیکی آنان بتوانند خطر را دفع و رفع کنند. در این میان افراد بسیاری بوده‌اند که بر اثر این اقدامات تروریستی خاموش، جان خود را از دست داده‌اند.
  1395/9/24 00:00

  تزریق مرگ در رگ‌های مردم جهان سوم

  خون سیالی است اعجاب‌آور که شادمان و روان در رگ‌ها سیلان می‌کند و حیات و زندگی را به همه سلول‌ها تقدیم می‌کند، سرخی آن پیام‌آور زندگی و زنده‌ترین رنگ طبیعت است. بی آن زندگی می‌میرد و در نقصان آن حیات می‌پژمرد و با آن زندگی به شکوفه می‌نشیند.
  1395/9/23 00:00

  مرگ عجیب هوگو چاوز؛ آیا او ترور شد؟!

  مصاحبه با «اوا گالینگر»، یک وکیل ونزوئلایی

  امروزه کشورهای امپریالیستی هم‌چون آمریکا برای نابودی دشمنان خود و از بین فرد افراد تاثیرگذار در کشورهای مختلف، روی به روش نوینی در ترور، یعنی ترور بیولوژیک آورده‌اند. در سال 2013 و پس از درگذشت «هوگو چاوز»، رئیس‌جمهور ونزوئلا، و پس از یک دوره بیماری شدید، مسئله ترور بیولوژیک دوباره به‌سر زبان‌ها افتاد. در این مصاحبه با خانم «اوا گالینگر» در خصوص شواهد و مدارک چنین ادعایی صحبت ‌می‌کنیم.
  1395/9/23 00:00

  خطری که در آب لوله‌کشی پنهان شده است

  شاید درحالی‌که تشنگی‌تان را با یک لیوان آب شیر برطرف می‌کنید، از صبح‌تان با یک دوش آب گرم لذت می‌برید و یا در استخر شنا می‌کنید، متوجه نباشید که با این کارهای روزانه، خود را در معرض هزاران بیماری خطرناک قرار می‌دهید. اثرات زیان‌بار نوشیدن و استحمام کردن طولانی‌مدت در آب کلردار، خاموش و بی‌صدا، اما مرگ‌بار است.  این در حالی است که ماده‌ شیمیایی کلر، قرار بود انسان‌ها را از بیماری‌ در امان نگه دارد؛ نه این‌که خود عامل بیماری باشد.
  1395/9/22 00:00

  لوازم آرایشی ارزان و قاچاق، تهدیدی جدی برای سلامت پوست بانوان

  زیبایی ظاهر، همواره به‌عنوان یکی از مسائل مهم در میان قشر جوان جامعه - به‌خصوص بانوان - اهمیت داشته است. این‌ را که هر فرد برای به‌دست آوردن ظاهری آراسته‌تر در جست‌وجوی نام تجاری معروف­‌تر و به‌دنبال آن، صرف هزینه بیش‌تر برای تهیه کالای مرغوب­‌تر است، از جمله دلایل اثبات اهمیت زیبایی ظاهر در جوامع مختلف تلقی می‌شود؛ اما آیا واقعاً ­نام‌های تجاری معروف و معتبر بهداشتی و آرایشی، در حفظ زیبایی فرد مؤثر هستند یا خیر؟! آیا برچسب‌های تجاری الصاقی بر روی محصولات بهداشتی و آرایشی وارداتی، قابل‌اطمینان هستند؟!
  1395/9/20 00:00

  مشتری‌ات را بشناس

  مسائل مربوط به حریم خصوصی در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی - که دست‌رسی سریع به اطلاعات را فراهم ساخته و طریقه ارتباط برقرار کردن را نیز تغییر داده - به‌صورت یک گفتمان سیاسی-اجتماعی درآمده و در صنعت خدمات مالی نیز از اطلاعات مرتبط با مشتریان که از طریق تکنولوژی‌ها به‌دست‌ می­‌آید، برای تولید محصولات بهتر و منطبق با خواسته‌های افراد استفاده می‌شود؛ اما آن روی سکه زمانی آشکار می‌شود که این اطلاعات - که معمولاً افراد قادر به محدود کردن سازمان‌ها در استفاده از آن‌ها نیستند - برای مقاصدی هم‌چون جاسوسی اطلاعات و نفوذ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  1395/9/20 00:00
38
عضویت در خبرنامه
سایت هادی