چندرسانه ای

هولو کاست

  افسانه اتاق گاز نازی‌ها

  طی هفتاد سال، هیچ مطالعه‌‌ای به لحاظ پزشکی قانونی برای اثبات وجود و فعالیت «اتاق‌های گاز» نازی‌ها صورت نگرفته است. تمامی مقالات، کتاب‌ها و سخرانی‌هایی که در مورد اتاق‌های گاز و هولوکاست صورت گرفته، همگی افسانه‌هایی است که هیچ‌گاه نه اثبات شده و نه فرصت اثبات به دیگران داده شده است.
  1395/9/15 00:00

  روایت متفاوت رئیس آژانس یهود از هولوکاست

  آبراهام بورگ، هولوکاست را مسبب بسیاری از مشکلات کنونی اسرائیل دانسته و آن را عامل نرسیدن صهیونیسم و اسرائیل به بلوغ لازم می‌داند. وی معتقد است که هولوکاست، منشأ تمامی مشکلات حال حاضر اسرائیل است؛ ازجمله تنازعات میان دین‌داران و سکولارها، اشکنازی‌ها و سفارادی‎ها و نیز درگیری با اعراب. علاوه بر این، هولوکاست به‌مثابه پارادوکسی در روابط اسرائیل عمل می‌کند.
  1395/8/22 00:00

  سرویس جاسوسی بریتانیا درباره هولوکاست چه می‌دانست؟!

  MI6 و هولوکاست

  «فردریک وینتر باتم»( W.Witerbothem) برای نخستین‌بار در کتاب خود با نام «راز فوق العاده»( The Ultra Secret)، که در سال 1974 منتشر شد اقدام به افشای این موضوع کرد که سرویس جاسوسی بریتانیا، از اوایل جنگ‌جهانی دوم قادر بود تا تقریباً همه ارتباطات رادیویی آلمان‌­ها را استراق سمع کند.
  1395/8/24 00:00

  نگاهی به سرگذشت خاخام هولوکاست؛

  الی‌ویزل؛ اسطوره تحریف

  الیزر الی ویزل، از مشهورترین حامیان و به اصطلاح بازماندگان هلوکاست بود. در این نوشته سعی بر آن است تا گزارشی از زندگی این شخص «حراف» طرح شود؛ کسی که هیچ‌گاه از سخن گفتن خسته نشد و تمام تلاش خود را به کار برد تا تاریخ را خوب و جامع تحریف کند. به حق می‌توان لقب «اسطوره تحریف» را به او داد؛ همو که با داستان‌سرایی‌های خود نقش مهمی در تثبیت هولوکاست در اذهان مردم غرب داشت.
  1395/5/27 00:00
4
عضویت در خبرنامه
سایت هادی