چندرسانه ای

سایبر پژوهی

  ویز،اپلیکیشن ناوبری اسراییل

  در سال 2006 اپلیکیشنی وارد عرصه فضای مجازی شد که قصد داشت تا به‌وسیله متصل ساختن و به اشتراک‌گذاری داده‌ها میان رانندگان مناطق مختلف اسراییل، فضایی بهتر برای عبور و مرور را برای آن‌ها به وجود آورد.
  1396/5/25 12:36

  ازمه، نرم‌افزار رصد وضعیت ایست و بازرسی برای  فلسطینی‌ها

  هلگا طویل نویسنده فلسطینی-آمریکایی و استاد دانشگاه نیویورک در مقاله‌ای در مجله ژاکوبین در سال 2015،یک روز عادی مردم فلسطین در مرزهای رژیم صهیونیستی را این‌گونه به تصویر می‌کشد: «یک ساعت است که رسیده‌اید، بیش از ظرفیتتان خاک و مونوکسید کربن استنشاق کرده‌اید. تازه نیم ساعت دیگر طول خواهد کشید تا به سربازی برسید که ممکن است بدون ذکر هیچ دلیلی شما را مجبور کند که برگردید. این وضعیت فلسطینیانی است که هر روزه از گذرگاه قلندیا عبور می‌کنند.»
  1396/4/24 12:49

  پشت پرده اپل

  کنفرانس Worldwide Developers Conference] WWDC] کمپانی اپل، همه‌ساله توجه رسانه‌ها را به خود جلب می‌کند تا آخرین اخبار محصولات این شرکت را به جهان ارائه کنند. کنفرانس WWDC 17 پنجم تا نهم ژوئن ۲۰۱۷ در سالن اجلاس مک انری [McEnery] در شهر سن خوزه و در نزدیکی مرکز اصلی اپل در کوپرتینو برگزار می‌شود. تب این کنفرانس و اخبار مربوط به آیفون ۸ –که بعدها معرفی خواهد شد- و سهم بالای اسرائیل در آن بهانه‌ای شد تا به بازخوانی مسائل کمتر دیده‌شده اپل بپردازیم.
  1396/3/17 12:35

  چگونه سرمایه‌داری، اینترنت را مقابل دموکراسی قرار می‌دهد؛

  اینترنت در برابر دموکراسی

  کنترل انحصاری بر توسعه‌ی اینترنت نتایج بسیار مهمی را بر روی آینده‌ی دموکراسی در سراسر جهان دارد. ابزاری که می‌توانست باعث متحدشدن ملت و شنیده شدن صداهای مختلف و منتقد باشد، حالا به حوزه‌ای تبدیل شده است برای تجاری‌سازی و این‌که انباشته‌کردن سرمایه را تسهیل کند.
  1395/8/29 00:00

  نگاهی به جدیدترین ابزار جاسوسی امریکا؛

  لشکر پوکمون‌ها در راه‌اند!

  بازی پوکمون گو که توسط کمپانی نینتندوی ژاپنی ساخته شده و کمپانی نیانتک آمریکایی آن را منتشر کرده است از نظر تعداد کاربران فعال در یک نرم‌افزار اندرویدی، در مقام پنجم و حتی بالاتر از نت‌فلیکس و توئیتر قرار گرفته است. همچنین بازی پوکمون گو در میزان استفاده روزانه حتی از شبکه های اجتماعی چون فیس‌بوک و توییتر هم در رتبه بالاتری قرار گرفته است .
  1395/5/9 00:00

  «وب تاریک»، مخفی‌گاه دزدان، جاسوسان و تروریست‌ها

  وب تاریک، یک عبارت کلی برای توصیف سایت‌های اینترنتی مخفی است که بدون استفاده از نرم‌افزارهای خاص، قابل دسترسی نیستند و کاربران وب تاریک کسانی هستند که به دنبال انتقال و دریافت اطلاعات هستند، به گونه‌ای که احتمال آشکارسازی و شناسایی آن فعالیت‌ها، بسیار کم باشد.
  1394/6/9 00:00

  نقش گوشی های هوشمند در سازماندهی آشوب‌های اجتماعی

  گوشی های هوشمند دارای قابلیت های خاص و کاربردهایی نظیر کامپیوترهای شخصی هستند و یکی از مهم ترین ویژگی این نوع گوشی ها قابلیت هایی مثل اتصال به اینترنت و ایمیل و تنظیمات مشخص میباشد. در این گزارش به بررسی کارکرد احتمالی این گوشی ها در آشوب های اجتماعی پرداخته ایم.
  1392/3/12 00:00

  آزمایشگاه سرّی Google X کجاست و چه می‌کند؟

  آزمایشگاه سرّی Google X، مغز بزرگ گوگل

  "آزمایشگاه سری گوگل" از پروژه‌هایی است که شاید در میان کاربران گوگل کمترکسی از آن اطلاع داشته باشد. از آزمایشگاهی که پروژه‌های سرّی این کمپانی در آن اجرا می‌شود اطلاعات چندانی دردسترس نیست. راه‌اندازی این‌مجموعه با توجه به سوابق امنیتی و اطلاعاتی آن بی‌شک مورد حمایت سیاستگذاران آمریکاست.
  1392/5/30 00:00

  رابین‌هود اینترنت چگونه کشته شد؟

  آرون سوارتز،پسری که می‌توانست دنیا را تغییر دهد

  این روزها یقینا بارها به نام آرون سوارتز و سرنوشت غم‌انگیزش برخورد کرده‌اید اما این نابغه چگونه کشته شد؟ چگونه وی در نوجوانی تبدیل به یکی از نوابغ عرصه اینترنت گشت؟ چرا سعی کرد زندگی خود را وقف حفاظت از آزادی ارتباطات کند؟ چرا معتقد بود که مردم حق دستیابی آزاد به اطلاعات را دارند؟ و دست آخر اینکه سیستم قضایی آمریکا چه برخوردی با این فعال مدنی و سایبری داشت؟
  1391/10/29 00:00

  نیمه پنهان عصر دیجیتال، نقص حریم خصوصی و جاسوسی

  آیا اینترنت به بزرگترین و مخوف‌ترین ماشین جاسوسی دنیا تبدیل شده است؟ ابزارهای جاسوسی عصر جدید چگونه عمل می‌کنند؟ آیا مهم‌ترین و جدیدترین ابزار جاسوسی دنیا را می‌شناسید؟ آیا می‌دانید که هر شهروند ناخواسته به یک جاسوس تبدیل شده است؟ در این گزارش به معرفی و نحوه عملکرد و بررسی جاسوسی سایبری و ابزارهای مورد استفاده آن خواهیم پرداخت.
  1391/3/24 00:00
23
عضویت در خبرنامه
سایت هادی