چندرسانه ای

تاریخ جهان

  آمریکایی‌هایی که با بدرفتاری با آلمان‌ها پس از جنگ‌جهانی‌دوم مخالف بودند

  دفاع از بی‌دفاعان

  به رغم آلمان هراسی که حتی پیش از ورود ایالات متحده به جنگ علیه آلمان در سال 1941، شایع بود، روزهای پس از جنگ شاهد واکنش بسیار شدید آمریکایی‌ها به جنایات جنگی و سیاست‌های کشتار پساجنگی بود که علیه آلمان‌ها شکل گرفت.
  1396/6/13 12:30

  وینستون چرچیل بدون روتوش (3)؛

  سرپوش نهادن زیرکانه بر جنایات جنگی

  به پیشنهاد من، بررسی بی‌پرده دوران او، نتیجه متفاوتی را به‌دست می‌دهد و آن این‌که با تمام گفته‌ها و کرده‌ها، چرچیل مرد خون است. سیاست‌مداری که اصول و قاعده‌ای ندارد و غایت او در خدمت چیزی نیست، به‌جز نابودی هر آن‌چه راستی و درستی در سیاست و تاریخ.این مقاله، که نسخه اصلی آن در «جنگ به چه قیمتی؛ پیروزی‌های بدتر از باخت آمریکا» آمده، با احترام تقدیم می‌شود به هنری رگنری[42]؛ که البته مسئولیت این محتوا متوجه او نیست. این مقاله با اجازه مؤلف، چاپ مجدد شده است.
  1395/11/19 00:00

  وینستون چرچیل بدون روتوش (2)؛

  تأثیر اقدامات چرچیل در ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم

  چرچیل برای تحریک آمریکا برای ورود به جنگ جهانی دوم، دست به ترفندهای گوناگونی زد به طوری که ژوزف کندی، سفیر آمریکا در بریتانیا، پس از گفتگو با چرچیل نوشت «برای بریتانیا هر یک ساعت با این فکر می‌گذشت که چطور ما را وارد جنگ کند.»
  1395/9/24 15:00

  وینستون چرچیل؛ از قتل‌عام درسدن تا کودتا در ایران

  وینستون چرچیل به‌زعم بسیاری از مردم بریتانیا، فردی صلح‌جو شناخته می‌شود؛ به‌طوری‌که بسیاری از کار‌های او را به‌عنوان اقداماتی در جهت ساختن جهانی بدون جنگ و دشمنی می‌شناسند.
  1395/7/7 00:00

  وینستون چرچیل بدون روتوش (1)؛

  مرد فرصت‌طلب قرن بیستم

  قبل از سال 1940، کلمه‌ای که بیش‌ترین همراهی را با نام چرچیل داشت، «فرصت‌طلب» بود. او دو مرتبه وابستگی‌های حزبی خود را تغییر داد. از محافظه‌کاری به لیبرال و سپس بازگشت به محافظه‌کاری. حرکت او به‌سمت لیبرالیسم، ظاهراً به‌دلیل مسأله تجارت آزاد بود.
  1395/6/28 00:00

  برگه‌ای از تاریخ جنایات انگلیس

  انگلستان در طول تاریخ حضور خود در فضای بین الملل به عنوان یک بازیگر، سیاهه‌ای از دخالت‌ها و جنایت‌های فراموش نشدنی به جای گذاشته است که آشنایی با بخش کوچکی از جنایت‌های این کشور علیه مردم کشور‌های مختلف می‌تواند نشان دهنده تلقی و نوع نگاه این کشور در مناسبات بین المللی باشد.
  1395/6/14 00:00
6
عضویت در خبرنامه
سایت هادی