چندرسانه ای

جنایت آمریکا

  هری ترومن و بمب اتمی

  مهم‌ترین و برجسته‌ترین بخش از ریاست‌جمهوری «هری ترومن» که هرگز فراموش نخواهد شد و همواره با نام او گره خواهد خورد، بمباران اتمی هیروشیما در 6 آگوست 1945 و ناگازاکی، سه روز پس از آن است.
  1396/5/18 12:56

  ابر سربازان آینده؛ آخرین نسل از سلاح‌های زیستی

  بشر از ابتدای تاریخ، همیشه در جست‌وجوی راهی بوده تا به مدد آن از محدودیت‌های کالبد مادی‌اش عبور کرده و به قدرتی فرا انسانی دست یابد.
  1395/9/19 00:00

  تجاوز به افغانستان؛ کرامت انسانی زیر چکمه‌های آمریکایی

  15 سال حضور متجاوزانه نیروهای نظامی آمریکا و متحدانش در افغانستان، ثمره‌ای جز کشتار غیرنظامیان و نابودی این کشور به دنبال نداشت که همه این جنایت‌ها در زمره نقض حقوق بشردوستانه قابل‌بررسی است.
  1396/4/13 00:00

  یادداشت اختصاصی «محمدشریف الجیوشی» نویسنده و تحلیل‌گر غرب آسیا؛

  پایان هژمونی آمریکا در باتلاق سوریه

  الجیوشی معتقد است که نتیجه جنگ سوریه، قادر است جهان را از نظام تک‌قطبی به نظامی در دو سطح جهانی و منطقه‌ای تغییر دهد. به‌عبارتی، جهان دیگر با اراده واشنگتن به حرکت درنمی‌آید و می‌توانیم پایان دوران پروژه‌های امپریالیستی آمریکا را اعلام کنیم.
  1395/8/20 00:00

  یادداشت اختصاصی دکتر خیام الزعبی روزنامه‌نگار و کارشناس سیاسی:

  بحرانی برای تغییر قطب نمای اسلام

  ایالات‌متحده آمریکا با دامن زدن به بحران سوریه به دنبال تغییر جهت قطب‌نمای عربی-اسلامی از آزادسازی فلسطین به‌سوی یک جنگ داخلی در سوریه است. درنتیجه، درگیری خاورمیانه به‌جای عملیات آزادسازی قدس شریف به حمایت و استقامت در سوریه خلاصه می‌شود.
  1395/8/7 00:00

  روش‌های مخفی FBI برای استخدام جاسوس

  نهاد حفاظت گمرک (CBP) به‌عنوان یک نهاد نظارتی، اطلاعات لازم را برای FBI جمع‌آوری کرده و اقدامات اولیه ای را در صورت نیاز، هم‌چون پایش، شناسایی، بازجویی و... انجام می‌دهد؛ تا بدین وسیله تهدیدها را به فرصت تبدیل کند. این نهاد به‌صورت نیابتی برخی اقدامات را از طرف FBI انجام می‌دهد تا روند نظارتش به سهولت انجام پذیرد. برای مثال، در صورت نیاز این سازمان به یک مخبر با مشخصات خاص، این نهاد با کمک اطلاعاتی که از طریق نهادهای حاکمیتی مانند CBP به دست می آورد، به‌راحتی می تواند شخص موردنظر را پیدا کند
  1395/8/18 00:00

  یادداشت اختصاصی "ادوارد کوریگان" متخصص حقوق شهروندی و مهاجرت:

  حباب سفید آمریکایی

  سیاست‌مداران آمریکایی با به‌کارگیری استراتژی سرکوب رأی، روند رأی‌گیری در ایالات‌متحده را دست‌خوش تغییراتی می‌کنند تا از این طریق، سلطۀ سیاسی و اقتصادی سفیدپوستان را بر جامعۀ سیاه‌پوست آمریکا تداوم بخشند.
  1395/8/2 14:52

  ریشه­‌های جنگ ژاپن-آمریکا؛ منازعه­‌ای میان اقتصاد آزاد و خودکفایی

  ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم و منازعه ژاپن و آمریکا تا کنون از زوایای متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. با این حال کمتر از منظر اقتصادی و به مثابه منازعه‌ای میان اقتصاد آزاد و خودکفایی اقتصادی به آن نگریسته شده است که در این گزارش این موضوع از منظری اقتصادی بررسی خواهد شد.
  1395/7/27 00:00

  قاچاق انسان؛ برده‌داری در عصر جدید

  بعد از قاچاق اسلحه و مواد مخدر، سومین صنعت تبه‌کارانه دنیا، قاچاق انسان است. بر طبق آمار، بین 14،500 تا 17،500 نفر سالانه به ایالات‌متحده قاچاق می‌شوند. وزارت امورخارجه آمریکا، قاچاق انسان را به‌شکل استخدام، پناه دادن، حمل‌ونقل، ارائه و یا به خدمت درآوردن یک فرد برای کار اجباری و یا رابطه جنسی تجاری از طریق زور، تقلب یا اجبار تعریف می‌کند.
  1395/7/22 00:00

  سیاهان؛ در بند نژادپرستی سفیدها

  ایالات‌متحده‌آمریکا، به‌عنوان کشوری که مدعی است بار سنگین دفاع از حقوق‌بشر را بر دوش می‌کشد و به بهانه عدم رعایت حقوق‌بشر به خود اجازه می‌دهد تا در امور کشورهای دیگر دخالت کند در مرزهای تحت حاکمیت خود، شاهد یک تبعیض‌نژادی عمیق و ریشه‌دار نسبت به آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار است.
  1395/7/16 00:00
13
عضویت در خبرنامه
سایت هادی