چندرسانه ای

حوزه رسمی

  ترامپ؛ بازنده پول و برنده انتخابات

  با اینکه کلینتون در جمع آوری پول برنده بود ولی در نهایت بازنده انتخابات شد. حال مردم آمریکا از ترامپ انتظار دارند برایشان نظامی دموکراتیک بسازد که اندازه جیب شهروند، تعیین‌کننده قدرت صدای او نباشد. باید منتظر ماند و دید آیا عملکرد ترامپ در دوره ریاست‌جمهوری‌اش همانند «سیاست­مدارانی خواهد بود که از مستمندان رأی و از ثروتمندان پول می گیرد تا آنها را از شر یکدیگر حفظ کند.» یا رویه جدید در تاریخ سیاسی آمریکا بنا می کند.
  1395/12/14 12:25

  رازهای ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر

  در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ، ایوانکا ترامپ (دختر دونالد ترامپ) و همسر وی «جرد کوشنر»نقش قابل‌توجهی در پیروزی او ایفا کردند.جرد کوشنر علاوه بر کمک‌های مستقیم برای ساختن شهرک‌های صهیونیستی، توانست حمایت دونالد ترامپ را نیز دراین‌باره به دست آورد. این یادداشت، ضمن معرفی ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر، به بررسی روابط خانواده کوشنر با لابی‌های حامی اسرائیل و صهیونیست‌ها می‌پردازد.
  1395/12/9 11:24

  نابرابری سیاسی و الیگارشی حاکم بر نظام انتخاباتی آمریکا؛ با تأکید بر انتخابات سال 2016

  «همه حیوانات باهم برابرند، اما بعضی برابرترند.» این جمله مهمترین ایده جورج اورول در کتاب مزرعه حیوانات بود که طعنه به نظام سوسیالیستی شوروی می زد. با توجه به این نکته، در این یادداشت تلاش می کنیم پس از بیان تاریخچه قوانین و مقررات حاکم بر مناسبات مالی در انتخابات فدرال و تأثیر حکم جنجال برانگیز دیوان عالی در پرونده «گروه شهروندان متحد علیه کمیسیون فدرال انتخابات» بر رشد رسمی الیگارشی در نظام سیاسی آمریکا، نقش نارضایتی عمومی حاصل از رشد فزاینده نقش پول در سیاست و پیروزی ترامپ را مورد بررسی قرار بدهیم.
  1395/12/1 10:14

  استانداردهای دوگانه حقوق بشر آمریکایی در یمن

  حملات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن، با جنایت‌های گسترده علیه بشریت همراه بوده است؛ اما ایالات‌متحده آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین مدعی حقوق بشر، در راستای حمایت از این جنایت‌ها گام برداشته است.
  1395/7/20 00:00

  یادداشت اختصاصی «کاترین شیکدام»، متخصص حقوق‌بشر

  سازمان‌ملل‌متحد؛ تجلی امپریالیسم مدرن

  در جهان کنونی نمی‌توان سازمان ملل متحد را نهادی ساعی و مستقل برای صلح به‌حساب آورد؛ چراکه این سازمان تجلی امپریالیسم و مداخله نظامی است و نام آن، به واژه‌ی زیبایی برای جنایت و تبعیض تبدیل شده است.
  1395/9/15 00:00

  یادداشت اختصاصی پروفسور جیمز گلوین:

  سیاست‌خارجی ترامپ در خاورمیانه چه خواهد بود؟

  سیاست‌خارجی ترامپ در خاورمیانه چگونه خواهد بود؟ پاسخ به این سؤال، به‌ آسانی سیاست‌خارجی پیش‌بینی‌شده در زمان دولت هیلاری کلینتون نیست؛ چراکه کلینتون نه‌تنها دنباله‌ای از مقالات و نوشته‌های طولانی و مجموعه گسترده‌ای از سیاست‌های ازپیش تعیین‌شده در اختیار ما گذاشته‌ بود، بلکه سابقه حضور فعال در عرصه سیاست‌گذاری و حضور به‌عنوان وزیر امورخارجه در پرونده داشت.
  1395/8/27 00:00

  مناظره دوم؛ چهره بی نقاب آرمان شهر عقاب‌ها

  سخنان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون در مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری ایالات‌متحده با نشان دادن واقعیت‌های دیگری از جامعه آمریکایی، باعث شد تا مردم این کشور و جهان بیش‌ازپیش با چهره‌ی واقعی ایالات‌متحده در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آشنا شوند.
  1395/8/25 00:00

  آمریکا؛ بهشت لابی‌گران خارجی

  لابی‌گری ابزاری است که بوسیله آن افراد بانفوذ با استفاده از پول و قدرت سیاسی سعی در ایجاد تغییرات در وضع موجود و یا هدایت آن به سمت‌وسوی خاصی دارند. این لابی‌گری می‌تواند یا مستقیما با یک فرد و گروه صورت گیرد که در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری دخیل‌اند تاثیر گذاشته و یا به‌طور غیرمستقیم این افراد را به هدف مورد نظر خودشان منحرف کنند.
  1395/8/23 00:00

  گفت‌و‌گوی اختصاصی هادی با پروفسور رابرت فیلیپ؛

  هیلاری کلینتون؛ الهه‌ی جنگ

  استاد مطالعات بین‌المللی دانشکده هنری جکسون دانشگاه واشنگتن با اشاره به اینکه نباید انتظار تغییرات محسوسی را در سیاست خارجی دولت کلینتون داشته باشیم، تمایل به استفاده بیشتر از نیروی نظامی را از ویژگی‌های ریاست جمهوری او دانست.
  1395/8/18 00:00

  مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری؛ نمایش چهره بی‌نقاب آمریکا

  سخنان دو نامزد دموکرات و جمهوری‌خواه در مناظره نخست انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده تنها بخشی از چهره واقعی و بدون نقاب این کشور را برای جهانیان نمایان کرد؛ جایی که رئیس‌جمهور بعدی ایالات‌متحده بی‌پرده از حقایق و واقعیت‌های جامعه آمریکایی سخن گفت.
  1395/8/16 00:00
22
عضویت در خبرنامه
سایت هادی