چندرسانه ای

نگاهی به شرایط سخت زندگی مسلمانان در غرب

جنون مسلمان آزاری در دنیای غرب

اذیت و آزار مسلمانان ساکن دنیای غرب تنها بخشی از اهداف پروژه اسلام هراسی است. جلوگیری از اقبال عمومی به اسلام به خصوص در آمریکا و نیز تشدید فعالیت گروه های تندروی ضد اسلامی برای حمایت از اسرائیل از دیگر اهداف پروژه های اسلام هراسی در دنیای غرب است.

اذیت و آزار مسلمانان ساکن دنیای غرب تنها بخشی از اهداف پروژه اسلام هراسی است. جلوگیری از اقبال عمومی به اسلام به خصوص در آمریکا که بیشترین تعداد گروندگان به اسلام در این کشور را جوانان تشکیل می‌دهند و نیز تشدید فعالیت گروه‌های تندروی ضد اسلامی برای حمایت از اسرائیل به‌عنوان خط مقدم جبهه مبارزه با دنیای اسلام از دیگر اهداف پروژه‌های اسلام هراسی در دنیای غرب است. سال 2012 برای مسلمانان ساکن غرب سال پر از اهانت و آزار و عدم امنیت بود. تا جایی که چندین نهاد بین‌المللی در این مورد تذکراتی به برخی دولت‌ها دادند.
 

CAIR

در ماه رمضان سال 2012 حمله به مسلمانان شکل وحشیانه تری به خود گرفت. پس از حمله به یک مدرسه مسلمانان در حوالی شیکاگو که با بمبی دست ساز انجام گرفت؛ سخنگوی شورای روابط مسلمانان آمریکا (CAIR)  در اظهار نظری گفت: تعداد حملات علیه مسلمانان آمریکا به خاطر «ماشین اسلام هراسی» جمهوری خواهان که اقلیت تندرو را به سمت رفتارهای خشونت‌بار علیه مسلمانان آمریکا سوق می‌دهد؛ افزایش‌یافته است. 

 

در مقابل توهین بی سابقه این فیلم به عقاید مسلمانان، بسیاری از ائمه جماعت مساجد در آمریکا،‌ از مسلمانان خواستند تا به اقدامات افراطی دست نزنند و با پیروی از سنت پیامبر، چهره خوبی از اسلام به نمایش بگذارند. به نظر می رسید یکی از اهداف پخش این فیلم بهره برداری تبلیغاتی وسیع از واکنش مسلمانان به آن و در نتیجه تهیه مواد کافی برای پروژه های اسلام هراسی در غرب بود. 

 

سوزان بشیر

در ماه می 2012 گزارشی در مورد آزار یک زن مسلمان در شرکت مخابراتی بین‌المللی آمریکا انتشار یافت. یکی از کارمند زن این سازمان به خاطر روی آوردن به اسلام به شدت مورد آزار قرارگرفته بود. زمانی که این زن تازه مسلمان شده آمریکایی به دلیل گرویدن به اسلام در محل کار خود با پوشش اسلامی حاضرشده بود؛ همکاران وی به او ناسزا گفته و اسلام را مورد تمسخر قرار داده بودند. سوزان بشیر: به‌محض اینکه با حجاب اسلامی در محل کار حاضر شدم فحش‌های زننده شنیدم.
 

چشم اروپا در برخورد با اکثر پدیده‌ها به نوعی به سوی آمریکاست. با توجه به جو ضد اسلامی حاکم بر آمریکا اروپا نیز نمی توانست خود را از این "رفتارهای متمدنانه غربی" به دور نگه دارد. با توجه به شدت گرفتن حملات علیه مسلمانان در اروپا، در ماه آوریل سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی درباره وضعیت جوامع اسلامی در کشورهای اروپایی تأیید کرد که مسلمانان در بسیاری از کشورهای اروپایی با انواع تبعیض و برخوردهای منفی مواجه هستند. 

اسلام هراسی و مسلمان آزاری در دنیای غرب به یک برگ برنده سیاسی تبدیل شده است. در ژانویه 2012 درحالی که مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه‌ای شده بود؛ رقیبان جمهوری خواه اوباما بر حجم شعارهای ضد اسلامی خود افزودند. "گینگریج" و "میت رامنی" دو نامزد تندروی جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری اظهارات توهین‌آمیزی علیه مسلمانان مطرح کردند. . با این که اوباما تلاش می‌کرد یک چهره چند فرهنگی از آمریکا به نمایش بگذارد اما در همان حال سیاست‌های اسلام ستیزانه در دولت او افزایش‌یافته بود. 

اذیت و آزار مسلمانان ساکن دنیای غرب تنها بخشی از اهداف پروژه اسلام هراسی است. جلوگیری از اقبال عمومی به اسلام به خصوص در آمریکا که بیشترین تعداد گروندگان به اسلام در این کشور را جوانان تشکیل می‌دهند و نیز تشدید فعالیت گروه‌های تندروی ضد اسلامی برای حمایت از اسرائیل به‌عنوان خط مقدم جبهه مبارزه با دنیای اسلام از دیگر اهداف پروژه‌های اسلام هراسی در دنیای غرب است.


جالب توجه است که وقتی در کشوری اسلامی همچون ایران برای پیروان برخی از "فرقه¬های ضاله¬ی من-درآوردی" که هیچ جایی در تاریخ ادیان الهی ندارند و فریب خوردگان آن‌ها همچون جاسوسان عقیدتی برای دشمنان کشور عمل می‌کنند؛ محدودیتی پیش می‌آید جنجال رسانه‌ای بزرگی در دنیای غرب به راه افتاده و برای نعش تکه پاره شده حقوق بشر غربی در ایران نوحه سرایی جانسوزی راه می‌افتداما با وجود آزار روزانه مسلمانان در دنیای غرب که به شکل حمله، تمسخر، تهدید، تحت نظر نگه داشتن و برهم زدن اجتماعات آنها انجام می‌گیرد؛ اتفاق خاصی نیفتاده و حقوق بشر غربی حداکثر به صدور چند گزارش و هشدار که ضمانتی هم ندارند بسنده می‌نماید. در این گزارش مواردی از جنون مسلمان آزاری در دنیای غرب را بررسی می‌کنیم.
 


شهرهای اروپا پر از پلاکاردهایی حاوی پیام های ضد اسلامی است.


ژانویه 2012
اسلام هراسی و مسلمان آزاری در دنیای غرب به یک برگ برنده سیاسی تبدیل شده است. در ژانویه 2012 درحالی که مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه‌ای شده بود؛ رقیبان جمهوری خواه اوباما بر حجم شعارهای ضد اسلامی خود افزودند. "گینگریج" و "میت رامنی" دو نامزد تندروی جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری اظهارات توهین‌آمیزی علیه مسلمانان مطرح کردند. با این که اوباما تلاش می‌کرد یک چهره چند فرهنگی از آمریکا به نمایش بگذارد اما در همان حال سیاست‌های اسلام ستیزانه در دولت او افزایش‌یافته بود


همچنین در ژانویه ۲۰۱۲ میلادی فاش شد که اداره پلیس نیویورک در سال ۲۰۱۱ از فیلم مستند ضد اسلامی با نام «جهاد سوم» به عنوان فیلم آموزشی برای نیروهایش استفاده کرده است. در این ویدئو که برای آموزش بیش از ۱۵۰۰ نفر از نیروهای ضد تروریستی پلیس نیویورک استفاده شده بود مسلمانان به عنوان افرادی خشونت‌طلب و افراط‌گرا به تصویر کشیده شده بودند.
 


جهاد سوم: باید با مسلمانان همچون خشونت طلب ها مبارزه کرد


فوریه 2012
در سال 2012 مسلمان آزاری در دنیای غرب چیزی در حد جنایات رخ‌داده رد طی جنگ جهانی دوم دیده شد. در ماه فوریه عبدالعلیم موسی امام جماعت مسجد الاسلام در پایتخت آمریکا طی اظهار نظر بی‌سابقه‌ای از شدت آزار مسلمانان شکایت کرد و دولت آمریکا را متهم به مأموریت دادن به جاسوسان برای کنترل جامعه مسلمانان آمریکا نمود و گفت: «سرکوب مسلمانان در امریکا شبیه رفتار بدی است که یهودیان در دوره آلمان نازی در دهه ۱۹۳۰ متحمل شدند

این فضایی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. این شرایط محیطی است که ما در حین ادای فرایض اسلامی‌ با آن روبرو هستیم. این شرایط سوء ظن و بدبینی را بر جامعه‌ای که مسلمانان در آن زندگی می‌کنند؛ حاکم کرده است. بسیاری از مهاجران جدید که به آمریکا می‌آیند از همان ابتدای ورود استخدام می‌شوند تا به مساجد بروند و برای دولت جاسوسی کنند. در حقیقت، به نظر می‌رسد که دولت در تلاش برای واردکردن جاسوس از کشورهای ما برای نفوذ در میان جنبش‌ها و گروه‌ها و سازمان ‌های مسلمانان است».

 


عبدالعظیم موسی: رفتار آمریکایی ها مانند رفتار نازی هاست.


آوریل 2012
چشم اروپا در برخورد با اکثر پدیده‌ها به نوعی به سوی آمریکاست. با توجه به جو ضد اسلامی حاکم بر آمریکا اروپا نیز نمی توانست خود را از این "رفتارهای متمدنانه غربی" به دور نگه دارد. با توجه به شدت گرفتن حملات علیه مسلمانان در اروپا، در ماه آوریل سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی درباره وضعیت جوامع اسلامی در کشورهای اروپایی تأیید کرد که مسلمانان در بسیاری از کشورهای اروپایی با انواع تبعیض و برخوردهای منفی مواجه هستنداین سازمان در این گزارش تأکید کرد که دولت‌های اروپایی باید تلاش بیشتری برای حل‌وفصل پیش داوری‌ها و برخوردها علیه مسلمانان به عمل‌آورند؛ چراکه این برخوردها به تبعیض و بی‌عدالتی علیه مسلمانان به ویژه در بخش‌های اشتغال و آموزش منجر می‌شود.


عفو بین‌الملل در گزارش ماه آوریل خود مشخصاً به وضعیت مسلمانان در بلژیک، فرانسه، هلند، اسپانیا و سوییس اشاره‌کرده و موارد متعددی از تبعیض در این کشورها از جمله ممنوعیت حجاب و ساختن اماکن مذهبی توسط مسلمانان را تأیید کرد. این گزارش حاکی از آن بود که فرصت‌های شغلی از زنان مسلمانی که حجاب دارند دریغ می‌شود و دختران مسلمان تنها به دلیل مذهب و اعتقادات شان از حضور در بسیاری از کلاس‌های آموزشی محروم می‌شوند. در مقابل رهبران احزاب سیاسی در اروپا به جای اینکه با رفتارهای تبعیض آمیز و غیرمنصفانه با مسلمانان مقابله کنند؛ اغلب حتی برای به دست آوردن آرای تندروها با آنان همراهی می‌کنند.
 


در میان نمادهای اسلامی، حجاب در معرض بیشتری حملات است


آوریل 2012
در کنار انتشار گزارش سازمان عفو بین‌الملل در ماه آوریل رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی نیز ضمن اظهاراتی به عمومی شدن و عادی شدن آزار مسلمانان در غرب اشاره کرد و گفت: «امروز مسلمانان در کشورهای غربی و اروپایی با بدترین توهین‌ها و نفرت افکنی ها مواجه هستند«. او در مورد وضعیت مسلمانان در کشورهای غربی ازجمله انگلیس، فرانسه، آلمان، آمریکا و کانادا اظهار نگرانی کرد و گفت: «حملات علیه مسلمانان روز به روز بیشتر می‌شود و متأسفانه در سال‌های اخیر ما شاهد هستیم که این‌گونه حملات و توهین‌ها فقط از سوی برخی گروه‌های تندرو و نژادپرست نبوده بلکه جریان اصلی سیاسی و رسانه‌ای در غرب نیز به این‌گونه حملات دامن می‌زنند و جریان‌های حاکم رسانه‌ای و سیاسی تلاش می‌کنند با خرابکار و تروریست نشان دادن مسلمانان، توجهات افکار عمومی را از مشکلات گسترده اقتصادی و اجتماعی در این کشورها منحرف کنند.

 


مسلمانان انگلیس تلاش‌های مکرری برای رهایی از جو مسلمان آزاری انجام می‌دهند.


 اما حقیقت این است که بر اساس گزارش‌های سالانه پلیس اروپا (یورو پل)، فقط حدود دو درصد از افرادی که در کشورهای اروپایی کارهای تروریستی می‌کنند؛ خود را مسلمان می‌دانند. با وجود این حقیقت آشکار که تعداد متخلفان مسلمان در کشورهای اروپایی بسیار اندک است، ولی رسانه‌ها به‌گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که تمام تقصیرها به گردن مسلمانان بی افتد. مسلمانان در اروپا با خطرات و تهدیدات بسیار جدی مواجه هستند. تعداد حملاتی که علیه مسلمانان و مساجد آنان در کشورهای اروپایی صورت می‌گیرد بسیار زیاد است و متأسفانه سیاستمداران غربی نیز در نفرت افکنی علیه مسلمانان دخالت دارند».

می 2012
شاید در طول تاریخ مسلمان آزاری هیچ چیز همچون حجاب زنان مسلمان مورد نفرت دشمنان مسلمین نبوده است. در ماه می 2012 گزارشی در مورد آزار یک زن مسلمان در شرکت مخابراتی بین‌المللی آمریکا انتشار یافت. یکی از کارمند زن این سازمان به خاطر روی آوردن به اسلام به شدت مورد آزار قرارگرفته بود. زمانی که این زن تازه مسلمان شده آمریکایی به دلیل گرویدن به اسلام در محل کار خود با پوشش اسلامی حاضرشده بود؛ همکاران وی به او ناسزا گفته و اسلام را مورد تمسخر قرار داده بودند. سوزان بشیر در مصاحبه با روزنامه کانزاس سیتی استار گفت: پیش از آن که مسلمان شوم هیچ کس سؤالی از دین من نمی‌کرد و با احترام با من رفتار می‌کردند اما به‌محض اینکه با حجاب اسلامی در محل کار حاضر شدم همکاران با فحش های زننده و تهدیدهای جدی من را آزرده کردند.


ژوئن 2012
برای آزردن مسلمانان در دنیای غرب توجیه‌های امنیتی نیز درست‌شده است. برخورد با مسلمانان دقیقاً شبیه برخوردی است که نیروهای امنیتی با خانه های خرابکار تیمی انجام می‌دهند. پس از بدرفتاری های مکرر پلیس با مسلمانان نیوجرسی، در روز چهارشنبه 6 ژوئن 2012 تعدادی از مسلمان ساکن این ایالت، دادخواستی علیه اقدام های تبعیض‌آمیز و اطلاعاتی پلیس نیویورک در برخورد با مسلمانان، تنظیم و به دادگاه فدرال ارائه دادند

 


اعتراض به نحوه نگاه پلیس نیویورک به مسلمانان.


دادخواست تأکید داشت که اقدام‌های تجسسی و اطلاعاتی پلیس نیویورک غیرقانونی است؛ زیرا که بر پایه تفاوت‌های مذهبی انجام می‌گیرد. پلیس نیویورک همه رفتار ساکنان محله‌های مسلمان‌نشین، از جمله مکان‌های تفریحی، غذاخوری ها و حتی آرایشگاه های آن‌ها را به طور مخفیانه زیرنظر گرفته بود و موجب اذیت مسلمانان می‌شد. پلیس همچنین طی این عملیات، به صدها مسجد و انجمن اسلامی نفوذ کرده و برای هر یک از آنان پرونده‌ای محرمانه تشکیل داده بود

ژوئن 2012
اهانت به مقدسات مسلمانان ضربه شدیدتری از حمله‌های فیزیکی بر روح و روان ایشان وارد می‌سازد. باز در ماه ژوئن در دیربورن میشیگان گروهی از مسیحان افراطی با ورود به یک مراسم مسلمان این مراسم را بر هم زدند. این افراد در حالی که سر یک خوک را بر بالای یک نیزه با خود حمل می‌کردند، شعارنوشته هایی توهین آمیز علیه پیامبر اسلام با خود به همراه داشتند. به مسلمانان دشنام می‌دادند و به طرف آن‌ها گوشت خوک پرت می‌کردند. جالب اینجاست که مجله صهیونیستی فرانت پیج با بی‌شرمی تمام در گزارشی که از این ماجرا انتشار داد؛ نوشت مسلمانان آمریکایی به مسیحیان دیربورن حمله کرده و به طرف آن‌ها سنگ پرتاب کرده‌اند و خواستار حمایت بیشتر از اسرائیل برای مقابله با اسلام شد.

 


آمریکایی‌ها عاجز از شناخت دشمن واقعی خود هستند


جولای 2012
گویا اسلام هراسی و مسلمان آزاری در دنیای غرب در حال تبدیل به یک رسم آنگلوساکسونی است. آمریکای شمالی و انگلستان بیشترین فشار و محدودیت را بر مسلمانان وارد می‌آورد. شورای اسلامی انگلستان در جولای 2012، بعد از انتشار اخبار آزار و اذیت زنان مسلمان در این کشور از سوی گروهک‌های افراطی، خواستار برخورد جدی با اسلام هراسی شد. سازمان اسلامی مبارزه با خشونت علیه مسلمانان در انگلستان اعلام کرد که آزار مسلمانان نه تنها از سوی گروه‌های افراطی بلکه از سوی احزاب سیاسی هم انجام می‌گیرد و از هر سه تعرضی که علیه مسلمانان گزارش می‌شود؛ یک مورد آن مربوط به عملکرد احزاب افراطی مانند «حزب ملی افراطی» و «انجمن دفاع از انگلستان» است.

 


آمریکا و انگلیس دو جبهه اسلام ستیزی آنگلوساکسونی به وجود آورده‌اند.

 

آگوست 2012
در ماه رمضان سال 2012 حمله به مسلمانان شکل وحشیانه تری به خود گرفت. پس از حمله به یک مدرسه مسلمانان در حوالی شیکاگو که با بمبی دست ساز انجام گرفت؛ سخنگوی شورای روابط مسلمانان آمریکا (CAIR)  در اظهار نظری گفت: تعداد حملات علیه مسلمانان آمریکا به خاطر «ماشین اسلام هراسی» جمهوری خواهان که اقلیت تندرو را به سمت رفتارهای خشونت‌بار علیه مسلمانان آمریکا سوق می‌دهد؛ افزایش‌یافته است


در شیکاگو 50 مسلمان که تعدادی از آنها کودک بودند؛ برای برگزاری مناسک ماه رمضان در یک مدرسه گرد هم آمده بودند که در این حین فردی با پرتاب یک بمب دست ساز اقدام به حمله به این مدرسه کرد که دومین حمله به مراسم افطاری مسلمانان در ایالت ایلینوی محسوب می‌شددر همین ماه چند ساعت پس از سخنرانی نماینده جمهوری‌خواه ایلنوی "جو والش" یکی از مساجد مسلمانان تیرباران شد. واش در لجن پراکنی اش گفته بود: «مسلمانان برای آمریکا چیزی بیش از یک تهدید بوده و پیروان اسلام هر هفته در پی کشتن مردم آمریکا هستند». بلافاصله یک افراطی تهییج شده و مسجد مسلمانان را به گلوله بسته بود.

آگوست 2012
باز در آگوست 2012 ام‌اس‌ان‌بی‌سی گزارش داد یک کارمند سابق شرکت والت دیزنی، به خاطر آزار و اذیت و اعمال تبعیض به خاطر مسلمان بودنش در محل کار از این شرکت شکایت کرده است. ایمانه بودلال که در یک رستوران شرکت دیزنی مشغول به کار بوده مراکشی‌الاصل است. او در «کافه داستان گویان» در گراند هتل کالیفرنیا کار می کرده ولی مدیریت این رستوران با اعمال آزار و اذیت نژادی و مذهبی به او اجازه نداده که در محل کار روسری سنتی مسلمانان را بر سرکرده و حجاب اسلامی داشته باشد؛ که درنهایت منجر به اخراج بودلال از کارش شده است.
 


شتر و تروریست القابی بود که این زن مسلمان به خاطر حجابش بارها در محل کار خود می شنید.


بودالال گفته بود: «دیزنی‌لند خود را شادترین مکان روی زمین می‌داند ولی از زمانی که کار را در آنجا آغاز کرده‌ام، مورد آزار و اذیت قرارگرفته‌ام. وقتی من تصمیم به رعایت حجاب گرفتم، این مسئله بدتر هم شد. این موضوع در جشن اعطای تابعیت به من شروع شد. من فکر می‌کردم  آزادی لازم را دارم که طوری باشم که دلم می‌خواهد و آزادانه مذهب خودم را داشته باشم». مدیریت رستوران به شکایت ‌های او درباره آزار و اذیت سایر کارکنان توجهی نکرده بود و کارکنان او را با نام‌هایی مانند «شتر»، «تروریست» و «کونتا کینته» خطاب می‌کرده‌اند. اصطلاح اخیر اشاره‌ای است به بردگان در کتاب «ریشه‌ها» که «آلکس هالی» در سال ۱۹۷۶ نوشته است.

سپتامبر 2012
اوج آزار مسلمانان از سوی دنیای غرب در سپتامبر روی داد. فیلم توهین‌آمیزی علیه پیامبر اسلام در اینترنت پخش شد که در آمریکا ساخته شده بود. «سَم باسیل»، نویسنده و کارگردان این فیلم که «معصومیت مسلمانان» نام داشت یک یهودی آمریکایی اهل کالیفرنیا بوددر مقابل توهین بی سابقه این فیلم به عقاید مسلمانان، بسیاری از ائمه جماعت مساجد در آمریکا،‌ از مسلمانان خواستند تا به اقدامات افراطی دست نزنند و با پیروی از سنت پیامبر، چهره خوبی از اسلام به نمایش بگذارند. به نظر می رسید یکی از اهداف پخش این فیلم بهره برداری تبلیغاتی وسیع از واکنش مسلمانان به آن و در نتیجه تهیه مواد کافی برای پروژه های اسلام هراسی در غرب بود

 


با وجود توهین شدید به اسلام، مسلمانان آمریکا بر احترام به ادیان دیگر تأکید کردند.


نوامبر 2012
در جبهه دیگر آنگلوساکسونی تغییری در شرایط دیده نمی‌شد. در ماه نوامبر با حضور شماری از شخصیت‌های اسلامی، نمایندگان پارلمان و فعالان حقوقی و رسانه‌ای نشستی در لندن برگزار شد تا آزار و اذیت مسلمانان در انگلیس بررسی شوددر این نشست اعلام شد که رسانه‌ها، سیاستمداران و پلیس اقدام به تردیدآفرینی و هراس افکنی درباره مسلمانان در میان شهروندان انگلیسی می‌کنند و با تهییج تفکرات گروه‌های راست تندرو تبعیض ضد مسلمانان این کشور را افزایش می‌دهند. طبق آمار منتشره در این نشست؛ 50 درصد انگلیسی‌ها اسلام هراسی را چیزی عادی و حتی خوب می‌انگارند و 75 درصد زنان محجبه در انگلیس به خاطر حجابشان مورد اذیت و محدودیت قرار می‌گیرند.


دسامبر2012
در دسامبر نیز که ماه پایانی سال مسیحی است ده‌ها گزارش اقدام علیه مسلمانان منتشر شد. در این میان گزارشی وجود داشت که نشان می‌داد جنون مسلمان آزاری حتی به کسانی که در خدمت دنیای غرب نیز بوده‌اند؛ رحمی نمی‌کند. به گزارش پایگاه اینترنتی دیده بان اسلام هراسی، یک مرد مسلمان از دولت فدرال آمریکا خواست در مورد آزار و اذیت وی و خانواده‌اش به دست نیروهای پلیس فدرال پاسخگو باشد.

 


صادق لانگ، کهنه سرباز نیروی هوایی آمریکا 


 صادق لانگ، کهنه سرباز نیروی هوایی آمریکا گفت وی و خواهرش بعد از این که اخیراً از قطر به اوکلاهاما بازگشته است؛ تحت تعقیب دائمی نیروهای اف بی آی قرار دارند که مشکلات فراوان و فشار روحی زیادی برای آن‌ها پدید آورده است.در آخر باید گفت پی بردن به اهداف عمومی‌سازی اسلام هراسی و مسلمان آزاری در دنیای غرب نیازی به تجزیه‌وتحلیل های عمیق و کارشناسانه ندارد. کافیست به پلاکارد نصب شده بر روی یکی از اتوبوس‌های عمومی شهرهای آمریکا مانند نیویورک یا واشنگتن دقت کنیم
 


در هر جنگی که بین انسان متمدن صهیونیست و مسلمان روی می‌دهد؛ انسان متمدن را پشتیبانی کنید
پشتیبان اسرائیل باشید. جهاد را درهم بشکنید

 

مشاهده مطلب
  • نظرات مخاطبان
عضویت در خبرنامه
سایت هادی