چندرسانه ای

یهودیزه کردن جایزه نوبل

چرا جوایز نوبل بیشتر به یهودیان اعطا می شود؟

آیا یهودیان دارای هوش خارق العاده ای هستند که دیگر ابنای بشر از آن بیگانه اند؟ یا اینکه نوبل به ابزاری برای خودنمایی آنان بدل شده؟

جنبش صهیونیزم در اواخر قرن نوزدهم توسط یک یهودی کافر (آتئیست) با نام "بنیامین (تئودور) زئب هرتصل" پایه‌گذاری شد. هرتسل در نوشته‌های خود یهودیان را به پیروی از تورات قوم برگزیده و برتر لقب می‌داد. او در سال‌های پایانی قرن نوزدهم (1897) در کنفرانسی دریکی از شهرهای سوئیس، "بال" که نخستین همایش جنبش صهیونیزم در آن برگزار شد با برشمردن وجه تمایز یهودیان امتیازات خاصی را برای آن‌ها طلب کرد.
 
در طول دهه‌های گذشته صهیونیزم برای رسیدن به اهداف توسعه‌طلبانه خود در تمامی زمینه‌ها ازجمله سیاسی، فرهنگی، تاریخ (سازی) و اقتصادی برنامه‌های طویل‌المدت و دقیقی را طراحی و اجرا کرده است. یکی از این برنامه‌های بسیار زیرکانه که با پشتوانه مالی بسیار بزرگی از طرف سرمایه‌داران یهود حمایت می‌شود ساختن توجیهات علمی برای دعاوی مختلف و تأیید اهداف آن‌ها در تمامی زمینه‌هاست.

 

مغز صهیونیست

اگر بپذیریم که یهودیان هوش بالاتری دارند و یا حداقل در مورد طایفه‌ای از آن‌ها این دیدگاه را قبول کنیم؛ آنگاه سؤالات گوناگونی ایجاد خواهد شد. چرا یهودیان؟! کدام شرایط تاریخی موجب آن شده است؟ آیا این شرایط فقط برای گروهی از یهودیان فراهم بوده است؟ محتویات مغزی یک صهیونیست ملغمه ای از جنگ، تروریسم، پول، کنترل جهان، هولوکاست و...است!

مغز صهیونیست

اگر بپذیریم که یهودیان هوش بالاتری دارند و یا حداقل در مورد طایفه‌ای از آن‌ها این دیدگاه را قبول کنیم؛ آنگاه سؤالات گوناگونی ایجاد خواهد شد. چرا یهودیان؟! کدام شرایط تاریخی موجب آن شده است؟ آیا این شرایط فقط برای گروهی از یهودیان فراهم بوده است؟ محتویات مغزی یک صهیونیست ملغمه ای از جنگ، تروریسم، پول، کنترل جهان، هولوکاست و...است!

هوش یهودیان

موضوع هوش یهودیان یک بحث چالش برانگیز است. عده بسیاری به مقابله با استثنایی جلوه دادن توانایی ذهنی یهودیان خواهند پرداخت و عده‌ای نیز از این موضوع سوءاستفاده خواهند کرد و بهانه خوبی به دست یهودیان افراطی برای طرح بحث‌های نژادپرستانه داده خواهد شد.

جایزه نوبل

جایزه نوبل شیمی در سال 2011 به یک یهودی ساکن سرزمین‌های اشغالی اختصاص داده شد. از سال 2002 تاکنون اسرائیل برنده 6 جایزه نوبل در رشته‌های مختلف شده است. با نگاهی به جوایز نوبل اختصاص‌یافته به اسرائیل، می‌بینیم که هیچ‌کدام از صهیونیست‌ها برنده جایزه صلح نوبل نشده و همه ایشان فقط در موضوعات علمی جایزه نوبل گرفته‌اند.

جنبش صهیونیسم

جنبش صهیونیسم در اواخر قرن نوزدهم توسط یک یهودی کافر (آتئیست) با نام "بنیامین (تئودور) زئب هرتصل" پایه‌گذاری شد. در طول دهه‌های گذشته صهیونیزم برای رسیدن به اهداف توسعه‌طلبانه خود در تمامی زمینه‌ها ازجمله سیاسی، فرهنگی، تاریخ (سازی) و اقتصادی برنامه‌های طویل‌المدت و دقیقی را طراحی و اجرا کرده است.

 

تلاش‌های صهیونیزم در سوءاستفاده از مفاهیم و تحقیقات علمی

صهیونیزم حتی برای تأیید ایدئولوژی و گشودن مسیر رسیدن به اهداف خود علوم مختلف از روانشناسی و جامعه‌شناسی گرفته تا ژنیتک و زیست‌شناسی را نیز به بازی گرفته است. یکی از آخرین تلاش‌های صهیونیزم در سوءاستفاده از مفاهیم و تحقیقات علمی اقداماتی گسترده برای علمی جلوه دادن "برگزیده بودن" ادعایی این قوم است که در قالب انتشارات مقالاتی علمی در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی در تأیید هوش و آی کیوی متفاوت و بیش‌ازحد نرمال بشری یهودیان است! در کنار این مقالات افزایش آمار دریافت جایزه نوبل از سوی یهودیان که به‌هیچ‌وجه در تناسب با نسبت جمعیتی ایشان نیست از وجود طرح گسترده‌ای خبر می‌دهد که صهیونیزم برای دست‌وپا کردن توجیهات علمی برای "برتر بودن" خود اندیشیده است. در این مقاله به بررسی یهودیزه کردن جایزه نوبل و ادعای آی‌کیو و هوش ذاتاً سرشار یهودیان خواهیم پرداخت.

 

 

ریشه‌های خودبرتربینی

در بخش فارسی سایت وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی آمده است:

واژه "העם הנבחר" به مفهوم "قوم برگزیده" است. به باور یهودیان، پروردگار این قوم را برگزید که پیام وحدانیت حق و یکتاپرستی را به گوش جهانیان برساند. بنابراین، به گمان باورمندان یهودی، این قوم ازنظر معنوی "برگزیده" است و این افتخار را دارد که پروردگار مأموریت ترویج اخلاق و دین را به این قوم سپرد. پروردگار مشعل اخلاق و معنویت را به آنان سپرد که جهان را با نور آن روشن سازند.

این‌که تضاد موجود بین این توهم انگیختگی برای هدایت بشر و حمایت گسترده از انواع فسق و فجور در جوامع (پورنوگرافی، همجنس بازی، فحشا، مواد مخدر و و و...) از طرف یهود چگونه قابل توجیه است را به همان آی کیو و نبوغ فوق بشری ایشان حواله می‌کنیم. حال در مورد شیوه روشن کردن این مشعل فروزان اخلاق و معنویت در جهان و درباره طرز رفتار و نحوه برخورد قوم بنی‌اسرائیل با سایر ملت‌ها و مردمان به چند نمونه از آیات تورات (تحریف‌شده توسط یهود) که منبع عمل و رویه ایشان است دقت کنید:

تثنیه، باب 14 آیات 21:

«گوشت مردار نخورید آن را به غریبه‌های شهر بده تا بخورند، یا به اجنبی بفروش، زیرا که تو قوم مقدس خدایی»

لاویان، باب 25 آیه 46 و 45 و 44

«و اما در مورد برده‌ها و کنیزهایی که مال شما خواهد بود، از ملت‌های اطراف برده و کنیز خواهید خرید، کودکان غریبه‌ها و بیگانگانی که در میان شما زندگی می‌کنند، خواهید خرید و آن‌ها را به‌عنوان ملک طلق خود بعد از خود میراث باقی خواهید گذاشت. فقط به برادرانتان به بنی‌اسرائیل با خشونت و تحکم سروری نخواهید کرد».

 

خروج، باب 29آیه 33:

«و آنانی که برای تقدیس خود، بدین چیزها کفاره کرده شدند آن‌ها را بخورند. لیکن شخص اجنبی نخورد زیرا که مقدس است».

اشعیا، باب 54آیه 3:

«نسل تو سایر ملل را تصرف خواهد کرد».

اول پادشاهان باب 5 آیه 15:

« در حقیقت اکنون فهمیدم که در جهان خدایی نیست به‌جز در اسرائیل».

تثنیه، باب 23 آیه 1-3:

یک موآبی، یک عمونی به جماعت خدا راه نخواهند یافت هیچ‌کدام از آنان تا نسل دهم حتی به میان جامعه خداوندی وارد نخواهند شد».

 

ازاینجا پیداست که افکار برتری نژادی از تورات تحریف‌شده سرچشمه گرفته است و بی‌ارزش شمردن سایر ملل ریشه در یک اعتقاد دینی یهود دارد. مسلم است که خدای یهودیان این برتری یهود را باید به‌نوعی به دیگر بندگان دون‌پایه خود نیز نمایان ساخته و ثابت کند. چه چیزی بهتر از بخشیدن هوشی سرشار به زادگان قوم یهود که به‌وسیله آن بتوانند برتری خود را به رخ بشریت کشیده و از طریق توالد و تناسل درون‌گروهی این هوش ویژه خدادادی را حفظ کنند؟! حال که مقالات علمی معتبر هم این اعتقاد دینی را تأیید می‌کند دیگر چه بهانه‌ای در دست سایر ملل برای عدم انقیاد و عدم باور یهودیان، خدمات آنان و درستی اهداف ایشان باقی می‌ماند؟! 

 

هدف:  یهودیان در سایه هوش بالای خدادادی  خود بهتر از هرکسی می‌توانند دنیا را اداره کنند!

 

یهودیزه کردن جایزه نوبل

جایزه نوبل شیمی در سال 2011 به یک یهودی ساکن سرزمین‌های اشغالی اختصاص داده شد. از سال 2002 تاکنون اسرائیل برنده 6 جایزه نوبل در رشته‌های مختلف شده است. با نگاهی به جوایز نوبل اختصاص‌یافته به اسرائیل، می‌بینیم که هیچ‌کدام از صهیونیست‌ها برنده جایزه صلح نوبل نشده و همه ایشان فقط در موضوعات علمی جایزه نوبل گرفته‌اند. شایان توجه است که جایزه صلح نمودار فعالیت علمی نبوده و قابلیت بهره‌برداری تبلیغاتی از آن برای نشان دادن هوش سرشار یهودیان را ندارد!

بسیاری از کشورهای بزرگ که جمعیت تحصیل‌کرده و دانشمندان بسیار بزرگی دارند نتوانسته‌اند در مدت مشابه از اسرائیل سبقت بگیرند. فرانسه در همان مدت 6 برنده جایزه نوبل داشته است. آلمان و روسیه پنج مورد و هند فقط یک نفر. این نشان می‌دهد که گرایشی وجود دارد که به‌طور عمدی تعداد یهودیان برنده جایزه نوبل را افزایش دهد. درواقع موفقیت اسرائیل در تولید دانشمندان برنده جایزه نوبل بخشی از یک گرایش برنامه‌ریزی‌شده و قوی است که نیاز به توضیح دارد.

 

این برنامه صهیونیستی یک قرن سابقه داشته و اجرای آن در حدی پیشرفت کرده است که 5 نفر از 13 دانشمند برنده جایزه نوبل در سال 2011 از یهودیان بوده‌اند! بعید نیست که در سال‌های آتی تمامی جوایز نوبل که هم‌اکنون به‌عنوان نموداری از دست‌یابی به قله‌های دانش بشری محسوب می‌شود؛ به یهودیان اختصاص‌یافته و طی چند دهه بالاخره به بشریت قبولانده شود که یهودیان سرآمد علوم بشری بوده و در سایه هوش بالای خدادادی خود بهتر از هرکسی می‌توانند دنیا را اداره کنند.

در نیمه نخست قرن بیستم علی‌رغم فشارها و تبعیض‌های اجتماعی موجود علیه یهودیان در دنیای غرب، آن‌ها توانستند 14 درصد جوایز نوبل در ادبیات، شیمی، فیزیک و پزشکی را به دست آورند. در نیمه دوم قرن بیستم باوجوداینکه رویه‌ی اعطای جایزه نوبل تغییر کرد و تمامی مردم جهان را شامل شد آمار جایزه نوبل اختصاص داده‌شده به یهودیان به 29 درصد افزایش یافت! بدین ترتیب در دهه اول قرن 21 این آمار به 31 درصد رسیده است! درحالی‌که یهودیان فقط 0.2 درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. پرسشی که به وجود می‌آید این است که این عدم تناسب بزرگ چگونه و چرا به وجود آمده است؟!

 

این سؤال هم در بین مردم و هم در مجامع علمی مطرح بوده است و گمانه‌زنی‌هایی را هم در پی داشته است. آیا این مقدار از شکوفایی ذهنی و علمی (اگر واقعیت داشته باشد) درنتیجه نحوه تربیت فرزندان در خانواده‌ها و جامعه یهودی به وجود آمده یا مربوط به صفات ژنتیکی است که یهودیان را در برخی از رشته‌های علمی به موفقیت می‌رساند؟ آیا سیاست در اینجا نیز وارد معرکه شده و با پشتوانه پول‌های سرمایه‌داران یهود در حال پیشبرد برنامه‌ای خاص است؟

مشخصاً بحث‌های فراوانی بر روی این سؤالات خواهد شد. در این میان عده‌ای با علم کردن آی کیوی متفاوت و بالاتر از حد معمول یهودیان، به‌خصوص یهودیان اشکنازی، به‌طور خزنده به دنبال اهداف پنهان خود هستند؛ اما آیا واقعاً رابطه‌ای بین هوش بالا و پیشرفت در رشته‌های پیچیده علوم مانند ریاضیات وجود دارد؟ به‌علاوه زنان فقط 5 درصد از جوایز نوبل را برنده‌شده‌اند اما مسلم است که هوش آن‌ها پایین‌تر از مردان نیست. هوش یک پیش‌نیاز ضروری در پیشرفت علمی است اما بدون داشتن فرصت کافی کاری از پیش نخواهد برد. پس نمی‌توان آن‌چنان‌که عده‌ای مست افتاده از دلارهای یهود انجام می‌دهند افزایش دریافت جایزه نوبل را نشان‌دهنده آی کیوی فوق بشری یهودیان دانست.

 

هوش و نبوغ بالا؟!

موضوع هوش یهودیان یک بحث چالش برانگیز است. حتی اگر ازنظر علمی گمان‌هایی مبنی بر وجود آی کیوی بالا در یک گروه نژادی خاص مطرح شود ممکن است منجر به تولید راسیزم علمی شود. عده بسیاری به مقابله با استثنایی جلوه دادن توانایی ذهنی یهودیان خواهند پرداخت و عده‌ای نیز از این موضوع سوءاستفاده خواهند کرد و بهانه خوبی به دست یهودیان افراطی برای طرح بحث‌های نژادپرستانه داده خواهد شد. خود یهودیان نیز در مورد این موضوع ذهنیتی غیرواقعی دارند. آن‌ها از راه افتادن بحث در مورد نبوغ یهودیان بسیار لذت می‌برند و حتی برای احساسی که هنگام شنیدن این بحث‌ها پیدا می‌کنند یا هنگامی‌که می‌فهمند یک نابغه موردتوجه رسانه‌ها یهودی الاصل است، واژه‌ای در زبان خوددارند: jewbilation . 
 


آن‌ها از راه افتادن بحث در مورد نبوغ یهودیان بسیار لذت می‌برند
 

مطالعات در حال انجام است تا واقعی بودن ادعای هوش بالای یهودیان را بررسی کنند. برخی تحقیقات سعی دارند نشان دهند که یهودیان اشکنازی که از اروپای شرقی و مرکزی منشأ می‌گیرند دارای آی کیوی بالاتری نسبت به دیگر اقوام همسایه خود هستند. مطالعات دیگر نشان می‌دهند که هرچند این یهودیان در ریاضیات نبوغ دارند ولی در تصور فضایی اجسام توانایی کمتری از دیگر اقوام اروپایی دارند. درواقع هیچ دلیل مستند و تأییدشده‌ای برای متفاوت جلوه دادن یهودیان در دست نیست. بااین‌وجود در سال‌های اخیر تبلیغات برای هوش بالاتر از حد نرمال در یهودیان افزایش‌یافته است.

 

این تبلیغات حتی گاهی وجهه شدیداً علمی نیز به خود می‌گیرد و به‌صورت مقالاتی از ژورنال‌های معتبر علمی زیست‌شناسی و ژنتیک نیز سر درمی‌آورد. در سال 2005 یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه یوتای آمریکا ادعا کردند که ژن‌هایی که موجب 4 بیماری رایج ژنتیکی (تی ساکس، گوشر، نیمن پیک و موکولیپیدوزیس نوع IV) در میان یهودیان اشکنازی می‌شوند؛ باهوش بالا نیز مرتبط‌اند. این محققین می‌گویند شیوع بالای این بیماری‌ها در میان اشکنازی‌ها منطبق با شیوع آی کیوی بالاتر از حد نرمال در میان آن‌هاست که در طول تاریخ به آن‌ها کمک کرده است در حرفه‌ها و مشاغلی که به فعالیت فکری بالایی نیاز دارند موفق باشند.

 

یهودیان حداقل از ابتدای قرن نهم در اروپا وارد کارهای اقتصادی شده‌اند که نیازمند توانایی‌هایی در ریاضیات بوده است. محققین دانشگاه یوتا می‌گویند در میان این یهودیان آن‌هایی که موفقیت بیشتری کسب کرده بودند تمایل داشتند کودکان زیادی هم داشته باشند درنتیجه به فراوانی زادوولد کرده و موجب افزایش تعداد افراد حامل ژن‌های هوش در جامعه یهودیان شده‌اند. بااین‌حال این ژن‌ها و انتقال درون‌گروهی آن‌ها در جامعه یهودیان موجب مرتبط شدن برخی بیماری‌ها نیز به آن‌ها شده است. پژوهش گران دانشگاه یوتا در ادامه برای نفی هرگونه شک و تردید در مورد تلاششان برای تأیید علمی متفاوت بودن هوش یهودیان از یک گروه نژادی دیگر که در طی قرن‌ها به‌صورت درون‌گروهی به زادوولد پرداخته به‌عنوان شاهد ماجرا اشاره می‌کنند و می‌گویند زرتشتیان ساکن هندوستان هم که همچون یهودیان یک گروه نژادی محسوب می‌شوند دارای موفقیت‌های اقتصادی و هوش بالا هستند که بیماری‌هایی مانند سرطان سینه و پارکینسون در میان آن‌ها شایع است.

 

آنچه موجب تمایز علمی احتمالی آن‌ها از دیگران می‌شود

نه ژنتیک، بلکه شرایط حاکم بر پرورش آن‌ها بوده است

 

این محققین بعدازاین توضیحات اشاره می‌کنند که بااین‌وجود نبایستی چنین تحقیقاتی موجب ترویج برتری یک گروه نژادی خاص شود. در اصل همین جمله می‌تواند به‌نوعی پشت پرده ماجرای تبلیغ برای آی کیوی بالای یهودیان را برملا سازد: ترویج برتری یک گروه نژادی خاص. محققین و دانشمندان دیگری هم وجود دارند که بارد ادعاهای این نوع مقالات آن‌ها را متهم به غیرعلمی بودن و داستان‌سرایی می‌کنند و آن‌ها را هم‌ارز ادعاهایی همچون دیگر افسانه‌ها در مورد یهودیان مانند طول عمر بیشتر ایشان یا عدم امکان اعتیاد آن‌ها به الکل می‌دانند. اگر بپذیریم که یهودیان هوش بالاتری دارند و یا حداقل در مورد طایفه‌ای از آن‌ها این دیدگاه را قبول کنیم؛ آنگاه سؤالات گوناگونی ایجاد خواهد شد. چرا یهودیان؟! کدام شرایط تاریخی موجب آن شده است؟ آیا این شرایط فقط برای گروهی از یهودیان فراهم بوده است؟ 

 

عده‌ای نیز با نگاهی محافظه‌کارانه و با در نظر گرفتن اغراض سیاسی پشت پرده در تلاش‌اند این ادعا را که با ظاهری علمی بیان می‌شود از طریق خود علم رد کنند. این گروه معتقدند موفقیت‌های علمی موجود در میان یهودیان درست همان چیزی است که می‌تواند برای دیگر مردم نیز اتفاق بی افتد. مطالعه آن‌ها بیشتر بر شرایط محیطی و خانوادگی یهودیان نظر داشته و نشان می‌دهد که شرایط تربیتی و پروشی کودکان یهودی در خانه‌ها موجب تولید افراد حاذق در علوم مختلف به‌خصوص ریاضیات و اقتصاد می‌شود.

 

محققان بر عامل تربیت و پرورش در خانه‌های یهودی بیشتر تأکیددارند

 

از سوی دیگر این محققین به تعالیم مذهبی یهود و تأکید شدید آن به آموختن علم و خواندن و فهمیدن متون غامض مذهبی هم اشاره دارند. این گروه می‌گویند در طول قرن‌ها کودکان یهودی در خانواده‌هایی پرورش‌یافته‌اند که با ادبیات و کتاب و علم رابطه تنگاتنگی داشته‌اند و آنچه موجب تمایز علمی آن‌ها از دیگران می‌شود نه ژنتیک و نژاد آن‌ها بلکه شرایط حاکم بر پرورش آن‌ها بوده است. این محققین تلاش صهیونیست‌ها برای ژنتیکی کردن موفقیت‌های علمی یهودیان (اگر واقعیت داشته باشد) را اغراض سیاسی دانسته و ازنظر دانش کنونی مردود می‌دانند. 

مشاهده مطلب
  • نظرات مخاطبان
عضویت در خبرنامه
سایت هادی